single

Podróż na Jamajkę - o czym należy pamiętać?

Jamajka zachwyca kulturą, wspaniałymi plażami, rozkwitającymi rafami, tropikalną dżunglą oraz tętniącymi życiem miastami. Wszystko to sprawia, że wyspa ta jest idealnym miejscem dla każdego, kto potrzebuje uciec od codzienności, zrelaksować się i żyć chwilą. Ta wyspa Karaibów jest znana, jako cel podróży turystów, więc ośrodki wypoczynkowe, hotele i usługi gastronomiczne stoją na bardzo wysokim poziomie.

Dlaczego Jamajka jest tak bardzo atrakcyjna dla obcokrajowców? Być może to zasługa pysznych dań kuchni karaibskiej, naturalnego piękna wyspy lub kultury jamajskiej, która różni się tak bardzo od kultur innych pobliskich krajów, np. Kuby, Dominikany czy Meksyku. Jeśli po raz pierwszy podróżujemy na Jamajkę, powinniśmy się dowiedzieć kilku rzeczy na temat tego niesamowitego kraju.

Montego Bay, czyli istota Jamajki
Drugie co do wielkości miasto na wyspie, Montego Bay jest powszechnie określane, jako "turystyczna stolica Jamajki". Dzięki rozkwitającej branży kulturalnej, wycieczkom z przygodami, dziesiątkom unikalnych lokali gastronomicznych oraz atrakcjom nocnej sceny, Montego Bay ma coś do zaoferowania każdemu poszukiwaczowi wypoczynku i relaksu. Jeśli chcemy doświadczyć kolorowego chaosu "prawdziwej" Jamajki, wybierzmy się na spacer do centrum miasta. Zaprzyjaźnijmy się z mieszkańcami, obejrzyjmy piękną architekturę i przejdźmy się ulicą Gloucester, znaną także, jako "Hip Strip".

Kingstone. Poznajemy kulturę wyspy
Kingston to największe miasto Jamajki. Znane jest z bogatej kultury oraz nocnego życia. To miejsce narodzin ska, rocksteady i reggae. Podczas pobytu w mieście, poświęćmy trochę czasu, aby zatrzymać się w słynnym Muzeum Boba Marleya i poznać niezwykłą historię muzyki reggae. Warto również zobaczyć plac Parade, który jest znany, jako "tętniące życiem centrum Kingston". Zawsze dzieje się tutaj coś ciekawego.

Urlop na Jamajce. O czym pamiętać?
Przede wszystkim: zrelaksujmy się i otwórzmy się całkowicie na kulturę Jamajki. Jamajka to wyjątkowe i kolorowe miejsce, które może zainspirować oraz wprawić w doskonały nastrój wszystkich odwiedzających. W końcu jest to dom muzyki reggae. Jednego z najradośniejszych i najbardziej pobudzających gatunków muzycznych.

Wyspa jest pełna plaż i to najpiękniejszych plaż na świecie. Błękitne Góry pozostają wciąż nienaruszone i tworzą warunki do ekscytujących wędrówek. Widok na Morze Karaibskie z mocno zalesionego górskiego szczytu robi ogromne wrażenie. To doświadczenie, które trudno opisać słowami. Wędkarstwo głębinowe, jazda konna, spływy kajakowe, spotkanie z krokodylami i wodospady - na Jamajce jest tak wiele atrakcji, że trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na wakacje.

Nie bójmy się kosztować lokalnych dań i specjałów! Na Jamajce można zjeść najświeższe owoce morza i tropikalne owoce oraz warzywa. Jest to królestwo "przypraw". Zwykły kurczak czy kawałek wieprzowiny może tu smakować zupełnie inaczej i być prawdziwą ucztą dla naszych kubków smakowych.

Szczyt sezonu trwa na Jamajce od grudnia do kwietnia i jest najbardziej ruchliwym czasem pod względem turystycznym. Podczas gdy w wielu krajach trwa wtedy ostra zima, Jamajka pozostaje jasna i słoneczna. Oczywiście, stawki w sezonie są zazwyczaj dużo wyższe. Podróżując na Jamajkę poza szczytem, od maja do listopada, prawdopodobnie napotykamy niższe stawki i mniejsze tłumy. Pamiętajmy jednak, że od maja do czerwca i od października do listopada panuje tu pora deszczowa. Codzienne deszcze nas wówczas nie ominą. Chcąc ich uniknąć wybierzmy się na Jamajkę między lipcem, a sierpniem. W tym czasie możemy nadal skorzystać z niższych stawek bez obowiązkowego prysznica w każdy dzień.