single

Seszele - rajem Oceanu Indyjskiego

Ten sławmy archipelag, jakim są Seszele, położony jest na Oceanie Indyjskim, dwieście kilometrów na północny-wschód od Madagaskaru i około dwóch tysięcy kilometrów od stałego lądu – Kenii. Na archipelag składa się 115 wysp granitowych i koralowych. Zostały odkryte przez francuskich żeglarzy, którzy jako pierwsi założyli tam swoje kolonie. Następni byli Brytyjczycy. W 1976 roku jednak Seszele odzyskały swoją niepodległość, więc jest to bardzo młode państwo. Jednakże pozostałości kolonializmu widać na każdym kroku, m.in. trzy języki urzędowe, na drogach widać lewostronny ruch, a prawo seszelskie opiera się na prawie brytyjskim. Jednak co tak naprawdę oferują nam Seszele?

Najlepszy czas na podróż
Tak naprawdę nie ma pory idealnej dla każdego. Panuje przekonanie, że najgorzej jest się wybrać w porze deszczowej, więc w okolicach października-stycznia. Lecz nie prawdą jest, że podczas pory deszczowej non stop pada deszcz. Przez okrągły rok panuje tutaj prawie taka sama temperatura w przedziale 25-32 stopni Celsjusza. W okresie od lutego do maja panują najwyższe temperatury i przelotne opady deszczu – jednak w tym okresie jest dosyć nieznośnie, dla niektórych może być zbyt duszno, zwłaszcza kiedy wilgotność powietrza dochodzi do 100%.

Nocleg
Nocleg na Seszelach jest niestety dosyć drogi. Nie ma także opcji rozbicia namiotu, by zaoszczędzić. Biwakowanie na wyspach jest zabronione. Mamy opcję wyboru kwater prywatnych, jednak ich ceny wahają się od 50 do 70 euro za pokój. Rezerwacje najlepiej dokonywać przed wylotem, niż na miejscu. Zresztą samodzielne szukanie miejsca do spania jest męczące i bardzo utrudnione. Jeśli chcemy nocować w hotelu nic prostszego. Wybór ofert hoteli jest bardzo duży, a standard wysoki. W każdym znajdziemy piękne baseny. Tylko ceny naprawdę są wysokie - warto zrobić rozeznanie przed rezerwacją biletów lotniczych, by uniknąć dziury w budżecie.

Najpiękniejsze wyspy
Najpopularniejszymi wyspami na Seszelach są: Mehe – największa wyspa z międzynarodowym lotniskiem, Praslin z największą plażą Anse Lazio i La Digue z cudownym granitowym wybrzeżem Jeśli chodzi o Mehe jest to najbardziej zaludniona wyspa Seszeli. Tutaj znajdziemy lotnisko, stolicę Victoria oraz największą bazę hoteli. Oprócz wielkiej bazy noclegowej zobaczymy tu również wielkie piaszczyste plaże, często zupełnie puste. Praslin jako druga najbardziej popularna wyspa wyróżnia się plażą Anse Lazio, okrzykniętą największa na całym świecie. Będąc tutaj musimy koniecznie zobaczyć największe na świecie kokosy – Coco de Mer, występujące tylko i wyłącznie na tej wyspie. La Digue znajduje się 10-15 minut promem z Praslin. Większość turystów przyjeżdża tutaj tylko na jeden dzień, będąc zakwaterowanym, na innej wyspie. Wyspa ta słynie z cudownie pachnących plantacji wanilii. Bird Island z kolei i jest niewielką koralową wyspą, która swoją nazwę wzięła od milionów ptaków, które tutaj przylatują pod koniec maja, w celu powiększenia ptasich rodzinek – wtedy wyspa jest zamknięta dla turystów.