single

Skarby RPA: wokół rezerwatu Cederberg

Skarby RPA: wokół rezerwatu Cederberg

Egzotyczne wycieczki do RPA to coraz chętniej wybierany kierunek naszych wypraw. Biura podróży przyciągają coraz ciekawszą ofertą, dzięki czemu każdy z nas może dopasować program wycieczki do swych zainteresowań. Do tych, które są wyjątkowo popularne, zaliczają się wycieczki nastawione na odkrywanie przyrodniczego bogactwa Afryki. RPA, podobnie jak wiele innych państw leżących na Czarnym Lądzie, może się tu pochwalić wyjątkowymi atrakcjami. Liczne parki narodowe oraz rezerwaty przyrody nie tylko pozwoliły uchronić świat dzikich zwierząt i wspaniałych roślin. Stały się też atrakcjami turystycznymi, których odwiedzenie promują światowe oraz lokalne biura podróży. W gronie tych rezerwatów, które są mniej znane, za to bardzo interesujące, zalicza się rezerwat Cederberg. Co warto wiedzieć na jego temat? Czy warto planować wycieczki w rejonie tego rezerwatu?

To malowniczy obszar górski, który sprzyja miłośnikom aktywnego wypoczynku. Rezerwat ten jest rajem dla miłośników wspinaczki, i choć wcześniej trzeba zdobyć stosowne pozwolenie, osób zainteresowanych taką formą aktywności nie brakuje. Warto jednak pamiętać, by o stosowne pozwolenia postarać się z wyprzedzeniem. Liczba zezwoleń, ze względu na ochronę przyrody, jest limitowana. Z pewnością jednak warto postarać się o stosowną zgodę, gdyż wspinaczka wśród skał piaskowcowych, kuszących unikalnymi formami, każdemu może sprawić wiele radości. Na tym terenie nie brak i jaskiń, których dumą są prehistoryczne malowidła. To dzięki nim rezerwat Cederberg zaliczany jest do grona największych atrakcji w RPA.

Dla tych, którzy preferują piesze wycieczki w rejonie góry Cederberg, najlepszą miejscowością wypadową będzie miejscowość Clanwillan. Czeka tu ciekawy obiekt, znany jako Stare Więzienie. Wzniesiony w XIX wieku, jest obecnie siedzibą placówki muzealnej. To właśnie tym zabytkiem przyciąga miejscowość Clanwillan. Na jej terenie można bez większych problemów znaleźć noclegi, działa tu również doskonały punkt informacji turystycznej. Znana jest ona z sielskiej atmosfery i malowniczej okolicy, a w lokalnym krajobrazie ważne miejsce zajmują winnice oraz owocowe sady.