single

Egzotyczne kraje w pigułce – Filipiny i Saszele

Egzotyczne kraje to kuszący kierunek podróży dla coraz większej ilości turystów. Opalanie pod palmami, kąpiele w oceanie, picie drinków na plaży oraz wędrowanie po dżungli to sposób w jaki wielu z nas chciałoby spędzić wakacje. W końcu nie po to ciężko pracujemy przez cały rok, aby znów pojechać nad oczywiście piękne, ale dobrze każdemu znane polskie morze i zbierać muszelki na plaży w Sopocie. Dalekie kraje, inna, egzotyczna kultura – bajeczne krajobrazy, dzikie zwierzęta oraz różnorodna, orientalna kuchnia to coś co kusi większość podróżników. Obecnie linie lotnicze prześcigają się w promocjach na bilety lotnicze, dlatego jeśli odpowiednio wcześniej zaplanujemy nasza podróż mamy szansę na upolowanie biletów na samolot w naprawdę dobrej cenie. Zanim jednak wybierzemy się do egzotycznego kraju – warto zdobyć trochę podstawowych informacji na ich temat. Jeśli wybierasz się na wakacje swoich marzeń na Filipiny lub Seszele i pragniesz tam odpoczywać w cieniu palmy z drinkiem w ręku – to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł oraz dobrze przygotuj się do takiej podróży!


Kilka słów o samych Filipinach
Jeśli nie słyszałeś nigdy wcześniej o Filipinach to powinieneś wiedzieć, że jest to Republika Filipin – kraj w którego skład wchodzi ponad siedem tysięcy wysp! Leżą one na Oceanie Spokojnym i należą do krajów Azji Południowo-Wschodniej. Na Filipinach mieszka ponad 100 milionów ludzi, a dominującą religią jest katolicyzm. Filipiny uznaje się także za kraj „rozwijający się”, który z bardzo biednego powoli zaczyna się wzbogacać.

Podstawowe informacje, które musisz wiedzieć o Seszelach?
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że Seszele jest to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim. Na Seszelach czeka będziesz mógł się kąpać w krystalicznie czystej wodzie, odpoczywać i opalać się na białym piasku oraz podziwiać zaciszne zatoki, a także długie, rajskie plaże. To również jest kraj w którym dominującą religią jest katolicyzm.

Kiedy zaplanować podróż do Filipin i co koniecznie trzeba tam zobaczyć?
Zdecydowanie najlepszą porą na podróż do Filipin jest okres od stycznia do marca, ponieważ właśnie wtedy na Filipinach panuje pora sucha. Wtedy właśnie temperatura oraz wilgotność powietrza w tym kraju jest najbardziej sprzyjająca zwiedzaniu oraz podróżowaniu po Filipinach. Będąc na Filipinach koniecznie powinieneś udać się do „perły Filipin” czyli na wyspę Palawan. Jest to naprawdę przepiękne miejsce, gdzie będziesz mógł spacerować bezludnymi, rajskimi plażami, otoczonymi rafami koralowymi oraz będziesz mógł udać się na wyprawę do dżungli, w których możesz podziwiać dzikie jaskinie i jeziora – których widok zapiera dech w piersiach!

Jaka jest waluta oraz pogoda panująca na Seszelach?
Walutą, która obowiązuje na Seszelach jest rupia seszelska, niestety nie można jej nigdzie nabyć przed przylotem w to miejsce. Na szczęście na Seszelach bez problemu możesz płacić w dolarach lub w euro. Zwykle bez problemu w sklepach będziemy mogli zapłacić np. w Euro, a reszta zostanie nam wydana w rupiach – którymi potem możemy płacić w innych miejscach. Jeśli zaś chodzi o pogodę na Seszelach to raczej temperatura w tym miejscu wynosi około 30 stopni Celsjusza i jest stała. Czasami bywa tak, że temperatura może spaść do 25 stopni Celsjusza, ale raczej jakoś bardzo tego nie odczujemy. Maksymalna wartość temperatury w ciągu dnia może wynosić do 32 stopni Celsjusza. Nie możemy jednak zapominać, że jest to tropikalne słońce, a to oznacza, że może być ono dla nas niebezpieczne, możemy nabawić się wszelkiego rodzaju poparzeń słonecznych lub udaru. Dlatego koniecznie powinniśmy się zaopatrzyć w dobrej jakości krem ochronny z odpowiednim filtrem oraz kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.