single

Rajski odpoczynek: gdzie pojechać na Mauritiusie?

Mauritius, tropikalna afrykańska wyspa, na którą można podróżować przez cały rok z zamiarem wygrzania się i doładowania witaminą D. Znana z atrakcji przyrodniczych takich jak Ziemia Siedmiu Kolorów, podwodny wodospad, czyli niesamowita iluzja optyczna, długiej plaży Flic en Flac, pól golfowych z najwyższej półki i zielonych parków, w sam raz na popołudniowy spacer. Mauritius to jeden z ulubionych egzotycznych kierunków wśród Europejczyków – dzięki dużej siatce połączeń, biletów lotniczych w dobrych cenach i znakomitej bazie turystycznej, nawet najbardziej wymagający klient poczuje się dopieszczony. Jak zaplanować swoją podróż na Mauritius? Gdzie spać, co jeść i gdzie jechać?

Słynna plaża Flic en Flac
Flic en Flac to znana, trzynastokilometrowa płaska plaża, którą wyróżnia biały piasek o drobnoziarnistej strukturze, gaje kokosowe, turkusowa woda, luksusowe resorty i pocztówkowe krajobrazy. Na najchętniej odwiedzanym miejscu na Mauritiusie jest co robić, bo w nadmorskiej wiosce nie brakuje turystycznych miejsc: knajpek z jedzeniem ze świeżych owoców morza, sklepików z pamiątkami, pokolonialnej architektury (Mauritius w swej historii był m.in. kolonią holenderską, która odcisnęła piętno na społeczeństwie, sama nazwa wyspy prawdopodobnie pochodzi od holenderskiej „Fried Landt Flaak”, co oznaczało „płaski ląd”), wypożyczalni rowerów oraz każdego rodzaju sprzętu sportowego i lokalnych biur podróży, w których można kupić wycieczki po całej wyspie. Flic en Flac otoczona jest przez gęstą i dobrze zachowaną rafę koralową, wchodząc tym samym w obszar rezerwatu. Będąc w takich miejscach należy przestrzegać wszystkich zasad, w tym „zabierz ze sobą to, co przyniosłeś”. Za śmiecenie na Mauritiusie są wysokie mandaty, a że straży nie brakuje, turyści często mogą się o tym przekonać. Czego spróbować z lokalnych przysmaków? Na straganach ustawianych wzdłuż wybrzeża częstym przysmakiem jest dhal puri, czyli wielowarstwowy cienki chlebek (podobny w smaku do chleba nan) z dodatkiem sosu curry. To dobry pomysł na przekąskę pomiędzy plażowaniem a zwiedzaniem okolicy. A jakie są najlepsze hotele w pobliżu Flic en Flac? Naszym numerem jeden jest Sugar Beach, pięciogwiazdkowy hotel zbudowany w nowoczesnym stylu. Ukryty w tropikalnej dżungli zapewnia spokój i chwilę wytchnienia. Przyjemne bungalowy posiadają prywatne baseny, a okolica hotelu jest zaprojektowana z pomysłem – można podziwiać fontanny i gaiki. Plusem Sugar Beach jest także cena, bo jak na pięciogwiazdkowy standard jest atrakcyjna – ok. 250 USD za noc. Osoby aktywne na pewno będą zadowolone z ogromnego centrum fitness i możliwości ćwiczenia z trenerem osobistym. Innym pięknym hotelem, czterogwiazdkowym, jest hotel sieci znanej na całym świecie, La Pirogue. Projektując ten hotel zadbano o lokalny koloryt, bo apartamenty są urządzone w stylu maurytyjskim, oczywiście z nowoczesną elektroniką. Można wybierać pomiędzy apartamentem z widokiem na morze a villą w dżungli. Goście La Pirogue są zachwyceni doskonałym jedzeniem i jakością usług. Poza jedzeniem i topowymi hotelami polecamy wycieczkę do parku Casela, który położony jest niedaleko Flic en Flac. Wizytówką tego miejsca są fantastyczne różowe flamingi, a główną atrakcją park linowy.

Rajska plaża Belle Mare i znakomita baza hotelowa
Niewielka rybacka miejscowość Belle Mare znajduje się na wschodnim wybrzeżu Mauritiusu. Ciekawym rozwiązaniem jest spędzenie tam dwóch lub trzech dni, by móc porównać dwa wybrzeża. Belle Mare jest zdecydowanie spokojniejsze od Flic en Flac, sklepy i punkty usługowe zamykane są o zmierzchu. Nie ma tu całonocnych imprez. Za to jest mnóstwo atrakcji przyrodniczych, począwszy od fascynujących formacji skalnych, przez rafę koralową, a skończywszy na świetnych warunkach do windsurfingu. Po tej stronie wyspy również wybudowano luksusowe hotele, w których warto się zatrzymać. Naszym faworytem jest czterogwiazdkowy hotel Ambre, który oferuje zakwaterowanie w małych domkach przy plaży. Istnieje tu możliwość wykupienia pakietu All Inclusive i skupieniu się na odpoczynku i relaksie. Goście tego hotelu muszą mieć co najmniej 16 lat, dlatego możecie być pewni, że wasz wypoczynek nie zostanie zakłócony przez płacz małych dzieci, co dla niektórych jest ogromnym plusem. Zajęcie znajdą tu osoby aktywne, ponieważ hotel posiada kort tenisowy i piaszczystą plażę, na której wytyczono boisko do siatkówki plażowej. Innym polecanym przez nas hotelem jest ekskluzywny Lux Belle Mare, który szczyci się pięciogwiazdkowym standardem. Co ciekawe, do tego hotelu należy prywatny browar.