single

Wakacje w Portoryko

To niewielkich rozmiarów pPaństwo leżące w Ameryce Północnej nie wyróżnia się w świecie niczym  szczególnym. Może po za informacjami na temat szalejących tam od czasu  do czasu huraganów. Jest to kraj zależny od Stanów Zjednoczonych,  jednak o wyjątkowym, latynoskim charakterze. Co warto zobaczyć w  Portoryko? Co oprócz pięknych plaż i niesamowitych widoków warte jest  odwiedzenia? Odpowiedź poniżej.

Stolica kraju - San Juan

Planując wycieczkę do Portoryko nie sposób ominąć w planach  zwiedzenie stolicy tego kraju - San Juan. Wedle ogólnie panujących  opinii, miast to należy do jednego z najpiękniejszych, latynoskich  stolic. Skąd ta opinia? San Juan to przede wszystkim kolonialna zabudowa  starówki pełna kolorowych domków  wraz z uroczymi placykami. San Juan  to także wyjątkowo piękne plaże. Niewiele stolic na świecie może  poszczycić się taką iością plaż. Życie nocne w stolicy odbywa się  zazwyczaj w dzielnicy Santurce gdzie można potańczyć i pobawić się w  jednym z mnóstwa barów.

Cabo Rojo oraz Playa Combate

To pierwsze miejsce to najbardziej na południowy zachód wysunięty  półwysep. Zachwyca on basenami solnymi mieniącymi się czerwonawymi  barwami a także niebiańską plażą z turkusowymi wodami w zatoce Bahia  Sucia. Niedaleko od tego miejsca uwagę przyciąga Playa Combate, to  również rajska plaża przez wielu uznawana za najpiękniejszą w całym  kraju.
Miasteczko La Paguera to niewielkie, nadmorskie miasteczko położone  niedaleko od Cabo Rojo. Ciekawostką tego miejsca jest zatoka  bioluminescencyjna czyli taka w której woda za sprawą znajdującego się w  niej planktonu, świeci nocą. To niesamowite przeżycie wzrokowe a wraz z  możliwością pływania w tym miejscu, nic więcej do szczęścia nie  brakuje. W ciągu dnia natomiast warto wybrać się na wyspy Cayo Caracoles  oraz Cayo Enrique. Znajdują się tutaj naturalne korytarze stworzone  jedynie poprzez naturalną roślinność. Podziwiać tu można kolorowe rybki  pływające pomiędzy namorzynową roślinnością.

Trochę gór

W Portoryko nie brakuje również gór. Największych emocji dostarcza  przejazd przez gorskie okolice niezwykle widowiskową Ruta Panoramica. Do  wyjątkowych należą także bujne, zielone krajobrazy w okolicy Aibonito.  Będąc w tamtych okolicach warto wybrać się nad wodospady w Gozalandii,  gdzie czeka na nas świetny odpoczynek z możliwością popływania pod  wodospadami.
Jednak prawdziwy raj na ziemi to wysepki położone na wschód od wyspy.  Culebra oraz Vieques. Mnóstwo tutaj długich, białych plaż z niewielkimi  zatoczkami oraz czarną plażą. Ponoć właśnie Playa Negra to miejsce  gdzie można zrelaksować się tak jak nigdzie indziej.