single

Niezwykłe meksykańskie plaże

Meksyk ze względu na swoją powierzchnię oraz bogatą kulturę to bez wątpienia najbardziej charakterystyczne państwo ameryki środkowej. Znajdziemy tam liczne zabytki z czasów panowania Majów lub też liczne architektoniczne perełki z okresu kolonialnego. Dodatkowym atutem jest jedna z najpopularniejszych kuchni świata, a także wyjątkowo gościnni mieszkańcy. Dla wielu turystów tym co przyciąga najbardziej do Meksyku są jego unikalne walory przyrodnicze, a zwłaszcza przepiękne plaże. Dzięki szerokiej linii brzegowej zarówno po stronie Oceanu Spokojnego oraz morza Karaibskiego każdy podróżnik ma szansę znaleźć tu swoją wymarzoną rajską plażę. Zastanówmy się które z nich są najbardziej godne polecenia.

O czym pamiętać przed podróżą
Mając w perspektywie wypoczynek w tropikalnym meksykańskim klimacie musimy planując naszą podróż pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwsza z nich to odpowiedni termin naszego wakacyjnego wyjazdu. Jeśli chcemy uniknąć najbardziej upalnej i wręcz ekstremalnej letniej pogody z najwyższymi w ciągu roku temperaturami oraz ryzykiem huraganów to powinniśmy unikać zwłaszcza lipca oraz sierpnia. Z drugiej strony nie powinniśmy planować wyjazdu w miesiącach typowo zimowych jak np grudzień czy styczeń ponieważ trudno wówczas liczyć na odpowiednią pogodę do plażowania i zażywania morskich kąpieli. Zatem najbardziej odpowiednie okresy do podróży po Meksyku to miesiące wiosenne jak np kwiecień, maj lub jesienne - październik, listopad. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu naszych wakacji unikniemy szczytu sezonu turystycznego i największych tłumów w znanych kurortach. Jednak niezależnie od terminu warto pamiętać o kremie do opalania z odpowiednio wysokim filtrem ponieważ meksykańskie słońce może nas zaskoczyć swoją intensywnością o każdej porze roku.

Najpiękniejsze plaże świata
Wśród wielu meksykańskich plaż można znaleźć prawdziwie unikatowe miejsca doceniane przez światową społeczność podróżników w plebiscytach na najpiękniejsze plaże świata. Prawdziwą perełką jest tu dawne miasto Majów - Tulum. Jest to jedyny znany zabytek tej starożytnej kultury znajdujący się nad samym oceanem. Charakterystyczną częścią krajobrazu Tulum jest wyjątkowo urokliwa plaża znajdująca się poniżej 12 metrowego klifu na którym usytuowane są pozostałości miejskich zabudowań. W połączeniu z turkusowymi wodami oceanu i pięknym białym piaskiem całość tworzy prawdziwie wakacyjny klimat z nutką tajemniczości. Plaża ta uznana została za czwartą w kolejności na liście najpiękniejszych tego typu miejsc na świecie.

Los Cabos
Mimo, że to miejsce nie zostało jeszcze oficjalnie uznane za najpiękniejsze miejsce do plażowania w Meksyku to dla wielu turystów jest numerem jeden. Mowa o przylądku znajdującym się na samym początku zatoki Kalifornijskiej. Warto odwiedzić zwłaszcza miejsce gdzie ciepłe wody zatoki stykają się z nieco chłodniejszymi wodami pacyfiku. Przez miejscowych zwane jest ono “El Arco”. Znajdziemy tam dwie malownicze plaże, z których jedna nazywana jest plażą miłości, a druga nieco przekornie plażą rozwodów. Obie położone są pomiędzy monumentalnymi formacjami skalnymi, które są doskonałym tłem dla turkusowej wody. Choć nie znajdziemy tam typowych dla lokalnego klimatu palm to dzięki skałom i licznym grotom będziemy mogli znaleźć wytchnienie od upałów.

Acapulco
Opisując miejsca z najpiękniejszymi plażami w meksyku nie sposób pominąć najbardziej znanego kurortu tego kraju, którym jest bez wątpienia Acapulco. Swoją światową sławę miejsce to zawdzięcza nie tylko słynnemu przebojowi muzycznemu z lat osiemdziesiątych, choć w miejscowych klubach wciąż można go często usłyszeć. Najważniejszym czynnikiem przyciągającym podróżników z całego świata wciąż są wyjątkowe walory krajobrazowe tego miasta w tym piękne plaże. Dodatkową atrakcją dla fanów sportów ekstremalnych jaką znajdziemy w Cancun jest wysoka na ponad trzydzieści pięć metrów skarpa nazwana przez miejscowych Ścianą Śmierci. Stało się to wyjątkowo popularne miejsce dla sportowców uprawiających profesjonalne skoki do wody, co ze względu na swoją widowiskowość przyciąga wielu gapiów. Plaże które koniecznie trzeba tu odwiedzić to m.in. Acapulco Diamante oraz zatoka Acapulco.

Cancun
Stosunkowo nowym, ale już renomowanym i obleganym przez wielu turystów z całego świata kurortem stało się w ostatnich latach miasteczko Cancun. Cancun leży na półwyspie Jukatan w otoczeniu wybrzeży morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej. Po kilku dekadach rozwoju miasto stało się na tyle rozpoznawalne, że konkuruje z powodzeniem z największymi światowymi ośrodkami turystycznymi. Poza spokojnym plażowaniem można tu także uczestniczyć w bujnym życiu nocnym, które kwitnie w miejscowych barach i klubach.