single

Egzotyczna podróż na Seszele

Dlaczego warto dodać Seszele na swoją listę „must see”? Archipelag kilkuset wysp, w części pochodzenia granitowego, co robi niesamowite wrażenie wizualne, położony jest najbliżej wybrzeży wschodniej Afryki, mając za sąsiada Mauritius, Reunion i trochę dalej Madagaskar. Seszele uchodzą za ekskluzywny kierunek i przez wiele osób były kojarzone za wakacje wyłącznie dla osób z grubym portfelem. Podróżowanie budżetowe po wyspach może być utrudnione, ale nie niemożliwe – wbrew pozorom, to kierunek przyjazny dla wielu typów turysty. Podróż na Seszele zrobi wrażenie nawet na doświadczonych podróżnikach! Takiego bogactwa przyrody i kultury próżno szukać!

Najpiękniejsze plaże na świecie
Seszelskim plażom bardzo blisko do terminu „rajskości”. Drobny biały piasek, którym wysypane jest większość wybrzeża jest również miękki – co zachęca do wycieczki rodziny z małymi dziećmi. Ciepła woda, o nieprawdopodobnym kolorze turkusu, kryje bogactwo podwodnego świata. Co więcej, najpiękniejsze plaże oraz te, które uważa się za najpopularniejsze wcale nie są zatłoczone! Jest do doskonałe przeciwieństwo plaż znanych np. z krajów dalekiego wschodu. Seszele, chociaż są pożądanym kierunkiem podróży, nie są przeludnione turystami. Wciąż dość trudno tu dotrzeć, chociaż ceny biletów przez cały rok oscylują w granicach 3 tysięcy złotych w obie strony; lot jest jednak długi i nie zawsze bywa przyjemny. Większość tutejszych plaż jest całkowicie nienaruszona pod względem działalności człowieka, a wiele z nich jest naturalnie otoczonych palmami i bujną roślinnością, co zapewnia przyjemny cień przez cały dzień – pomimo dość wysokich temperatur. Seszelskie plaże na pewno kojarzycie z wielu zdjęć promujących cuda naszej Ziemi.

Druga kwestia – piękna pogoda przez cały rok
Na Seszelach występują pory roku, ale pogoda jest naprawdę wspaniała przez okrągły rok. Nawet w sezonach, w których jest więcej deszczu, panuje upał, a opady deszczu nigdy nie utrzymują się na tyle długo, by zająć cały dzień. Temperatura waha się tylko o kilka stopni w okolicach 30°C, co sprawia, że jest gorąco, ale nie za gorąco. Innymi słowy – idealnie! Niewiele osób wyjeżdża na wakacje, aby przeżyć porę deszczową, tutaj jest ona spektakularna. Można obserwować prawdziwy dziki wybuch przyrody, świeżego powietrza i przyjemnego wiatru. Na Seszele zawsze jest sezon, chociaż w miesiącach wakacyjnych i przez święta można tu spotkać więcej turystów. Jeśli jesteście podróżnikiem, który szuka oszczędności, najlepiej wybrać miesiące poza wysokimi sezonami w Europie. Seszele zachwycą o każdej porze roku.

Wiele tras trekkingowych do wyboru
Najczęściej uczęszczane szlaki turystyczne to te na wyspie Mahe i Praslin. Jeśli jesteście fanami spacerów w dżungli i brzegiem plaży, obserwowania dzikich i pięknych zwierząt, trasy trekkingowe na Seszelach są dla Was stworzone. Warto poczytać więcej m.in. o szlaku Mount Copolia, położonym w Parku Narodowym Morne Seychellois, prowadzi na szczyt góry Copolia, który znajduje się na wysokości około 500 m n.p.m. Szlak zaczyna się na małym i bardzo słabo widocznym zielonym znaku, na którym jest napisane "Szlak Copolii". Zaczyna się na wysokości około 300 m, co oznacza, że będziemy wychodzić w górę wyżej o 200 m. Spodziewamy się, że wędrówka zajmie około 2 godzin z kilkoma stromymi odcinkami. Inny szlak, Anse Major Trail, uchodzi za jeden z najważniejszych na wyspie Mahe (czyli na największej z seszelskich wysp). Szlak do Anse Major jest zdecydowanie najważniejszy. Jest to stosunkowo łatwy trekking, zaczynający się w Danzil i trwający około półtorej godziny. Po drodze zobaczysz wiele niesamowitych formacji skalnych i kilka niezwykłych widoków. Szlak jest jedynym sposobem na dotarcie do Anse Major - przepięknej plaży - pieszo. Jeśli interesują Was inne seszelskie szlaki, warto wejść na strony lokalnych biur podróży i o nich poczytać - są doskonale opisane.

Seszelska kuchnia
Kuchnia na Seszelach to swoista mieszanka kuchni kreolskiej z kuchnią francuską, z elementami kuchni różnych narodowości. Niemniej jednak, największą chlubą wyspiarzy są dania ze świeżych owoców morza w rozmaitych sosach. Ale jak przystało na potomków Francuzów, Seszelczycy lubią jeść słodkie śniadania i popijać je czarną kawą. Na wyspach nie braknie także miejsc, w których można zjeść doskonałe desery i wypić drinki.