single

Egzotyczne wakacje na rajskim Mauritiusie

Wakacje na Mauritiusie to dobry pomysł… przez cały rok! Niewiele osób wie, że Mauritius to kierunek całoroczny, a temperatura na wyspie podczas „zimy” sięga… 28 stopni Celsjusza. Wycieczka na Mauritius będzie przyjemną odskocznią od typowych turystycznych kierunków, t świetna opcja dla osób stawiających na odpoczynek, ale i zwiedzanie i korzystanie z ciekawych atrakcji. Mauritius kojarzony jest przede wszystkim z pięknych plaż, ale zaskoczy Was, jak wiele jest do zobaczenia na środku wyspy. Dlaczego warto zaplanować urlop na Mauritiusie? Jakie miejsca trzeba odwiedzić, by nic nie stracić? Zapraszamy do naszego poradnika!

Dlaczego warto odwiedzić Mauritius?
Na mapie świata Mauritius jest zaledwie niewielką kropką na wodach Oceanu Indyjskiego. Państwo wyspiarskie należy do kontynentu afrykańskiego, mając w najbliższym sąsiedztwie Madagaskar i Reunion. I chociaż wydaje się, że leży na końcu świata, bilety na Mauritius można kupić już od 2200 złotych! Podróż potrwa kilkanaście godzin i będzie czekać Was przesiadka, ale za taką cenę można się trochę pomęczyć. Mauritius przez setki lat był pomijany na głównych szlakach handlowych, aż do XVI wieku, kiedy to na fali wielkich odkryć geograficznych odnaleziono wyspę i długi czas toczono o nią boje. Obecnie zamieszkuje tam około 1 200 000 milionów mieszkańców, mających korzenie afrykańskie, hinduskie, europejskie, a nawet azjatyckie. Prawie połowa ludności wyznaje hinduizm, około 30% to katolicy, kilkanaście procent to muzułmanie, a pozostałą część stanowią inne mniejszości, ateiści oraz wyznawcy pierwotnych religii. Same liczby pokazują nam, jak różnorodny pod względem etnicznym jest Mauritius, co na miejscu objawia się szczególnie… w kuchni. Lokalna kuchnia na Mauritiusie to jeden z powodów, dla których warto się tam wybrać. Kolejnym są piękne i rozległe plaże, niezwykła przyroda i zaskakujące krajobrazy. Poza tym, Mauritius jest niewielkim krajem, a przejazd z północy na południe nie zajmuje więcej niż 3 godziny, więc można śmiało wynająć samochód i objechać wyspę wzdłuż i wszerz. A jest co zobaczyć.

Piękne plaże i co można robić poza nimi
Od maja do września trwa w najlepsze najgorętszy turystyczny sezon, kiedy zwykle spokojna wyspa zamienia się w tętniące życiem miejsce. Wiele najlepszych hoteli świata wybudowało się na Mauritiusie, wykupując plaże. Jednak pozostało kilka butikowych hoteli, do których należy po kilkanaście hektarów powierzchni, dzięki czemu nie ma tłoku i można odpocząć. Dlatego planując podróż na Mauritius, koniecznie sprawdzajcie hotele – jak wyglądają, jakie mają plaże i co oferują turystom. Szczególnie uczęszczane jest zachodnie wybrzeże, a najpopularniejszymi plażami są te przylegające do Flic en Flac. Jest tam także ciekawie, bo w tym miasteczku mieszka sporo lokalsów, można odkrywać pokolonialne zakątki i kameralne restauracje. Mauritius nastawia się na turystów, dlatego lokalne biura podróży mają w ofercie przeróżne atrakcje, np. spacery po dnie oceanu, parki linowe, jazda skuterami czy quadami, sky diving, parki przyrodnicze, w tym park, w którym mieszkają żółwie olbrzymie, trekkingi po lasach i kilkugodzinne wycieczki krajobrazowe. Jednym z hitów na Mauritiusie jest Ziemia Siedmiu Kolorów, Chamarel.

Chamarel, miejsce na Mauritiusie, którego nie możesz ominąć
Wioska Chamarel położona jest na południowym-zachodzie wyspy, na płaskowyżu pokrytym gęstym lasem. Chamarel jest praktycznie wyludnione, a na co dzień można tu spotkać turystów odwiedzających największą atrakcję, Ziemię Siedmiu Kolorów. Skały, które mienią się w siedmiu kolorach powstały na skutek topienia się lawy, na którą przez miliony lat działały inne warunki atmosferyczne, stąd inne odcienie skał. Niewiele jest tak pięknych miejsc na Ziemi. W Chamarel kolor skał zależy od tego, w jaki sposób pada na nie słońce, co wiąże się z tym, że można to miejsce odwiedzić kilka razy i za każdym razem zastać inny krajobraz! Chamarel jest naprawdę magiczne, więc będąc gościem na Mauritiusie zapytajcie w hotelu o wycieczkę w to miejsce. Nie powinna kosztować więcej niż 50-70 euro od osoby (z transferem i wyżywieniem).