single

Wyjątkowe hotele w Azji

Wykupując wycieczkę do Azji myślimy tylko o rajskich plażach, nieznanej kulturze, pysznym jedzeniu, a przede wszystkim o odpoczynku. Wybierając się w taką podróż pierwszy raz możemy nie wiedzieć, gdzie szukać noclegu lub jakie hotele są wyjątkowe i warte odwiedzenia. Doradzamy do jakiego hotelu w Azji warto się udać, by odpocząć także od dużej liczby turystów.

Hotele w Indonezji
Pierwszy hotel godny polecenia to hotel Tugu Lombok znajduje się na wyspie Lombok. Należy do sieci hotelów, lecz nie jest wielkim hotelem jakie znamy. Położony jest na plaży, a turyści nocują w domkach. To gwarantuje maksimum prywatności i odpoczynku od zgiełku. Niekiedy przy domku znajduje się niewielki basen w ogrodzie.

Drugi hotel w Indonezji to Tubu Bali. Hotel znajduje się na wyspie Bali. Hotel należy do sieci hoteli, lecz posiadają one niepowtarzalny klimat oraz styl. Są niezbyt duże, wypełnione dziełami sztuki, rzeźbami, kwiatami i zapachami. Hotel to oczywiście małe domki, do których dochodzi się po drewnianych przejściach i położone są blisko plaży. Pokoje znajdujące się na parterze mają dostęp do basenu, a te na piętrze posiadają niezwykłą wannę. Najważniejszą zaletą tych dwóch hoteli jest to, że praktycznie wychodząc z domku znajdujemy się na plaży i możemy biec prosto do wody!

Kolejnym miejscem na nocleg godnym uwagi jest Amori Villa znajdująca się w miasteczku Ubud na Bali. Nie ma on jednak dostępu do plaży. Zielone tarasy ryżowe, galerie i warsztaty dla artystów przyciągają tłumy turystów.

South Palms Resort Panglao na Filipinach
Idealny hotel do odpoczynku. Położony jest bezpośrednio na plaży. Miejsce zapewnia prywatność, jest kameralne, można w nim odpocząć także od turystów i obsługi. Wystarczy wyjść z domu, by poczuć piasek pod nogami. Na terenie hotelu znajduje się wspaniały basen z widokiem na plażę, palmy i chatki. Na plaży często są rozłożone leżaki z parasolami na których można zażywać słonecznych kąpieli i delektować się krajobrazami.

Hotele w Tajlandii
Na Phuket znajduje się hotel Vijitt Resort. Phuket to najbardziej znana wyspa w Tajlandii. Jest tam pięknie. Domki położone nad wodą, baseny, duże łóżka, piękne widoki z domku, a jedzenie przepyszne. Hotel dostosowany jest także do przebywania w nim dzieci – posiada plac zabaw.

Drugim, godnym uwagi hotelem jest Rayavadee znajdujący się na Krabi. Hotel zajmuje teren znajdujący się pomiędzy trzema plażami! Domki doskonale wpasowują się do krajobrazu - wszystko jest w kolorach drewna, beżu i brązu, a przy tym jest nowocześnie. Jest tam wiele zieleni, gęstych drzew. W pobliżu można także znaleźć wiele innych knajp oraz restauracji, czego nie można powiedzieć o dwóch pierwszych hotelach.

Hotele te nie są niestety tanie, lecz wybierając się w taką wycieczkę warto wydać trochę więcej pieniędzy po to, by poczuć się jak w raju. Większość hoteli nie jest hotelowymi blokami, czy hotelami połączonymi ze SPA. Powyższe hotele są jedyne w swoim rodzaju, ograniczają dostęp do dużej ilości turystów i hotelowego przepychu, a jak najbardziej nawiązują do lokalnej kultury i stylu życia ludzi.