single

Najpiękniejsze wyspy w Azji

Azja wraz z Europą tworzą największy kontynent jakim jest Eurazja. Ze względów historycznych jak i kulturowych często mówi się o Azji jako oddzielnym kontynencie. Na jej terenie znajdziemy tundrę, tajgę, pustynie i półpustynie, lasy tropikalne, lasy zwrotnikowe i sawanny. Azja jest bardzo bogata w faunę i florę, dlatego jest tak malowniczą krainą.

Wyspy leżące w Azji przyciągają wielką liczbę turystów każdego roku. Posiadają piękne plaże, turkusową wodę, palmy i wiele innych zabierających dech w piersiach. Planując wakacje na plaży warto pojechać na jedną z wysp Azji nie tylko, by odpocząć na pięknych plażach, ale także poznań tamtejszą kulturę, tak różną od europejskiej.

Wyspy Gili
Wyspy te położone są w Indonezji. W skład archipelagu wchodzą trzy nieduże wysepki, które położone są przy północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Lombok. Każda z wysepek posiada ośrodki turystyczne, restauracje, plaże z cudownie białym piaskiem, a także wiele miejsc do nurkowania. Nieopodal wysp znajduje się wulkan, który przepięknie prezentuje się na tle wschodów i zachodów słońca.

Langkawi
Jest to archipelag leżący na Morzu Andamańskim i należący do malowniczej Malezji. W skład archipelagu wchodzi około 104 wysp, w tym największa i najbardziej popularna nosi właśnie taką nazwę. Ma około 500 km kwadratowych powierzchni. Panuje na niej krajobraz niepowtarzalny – mieszanka lasów tropikalnych z piaszczystymi plażami. Wyspa posiada status geoparku UNESCO.


http://planetescape.pl/oferta/malezja-azja-w-pigulce-wyspy-perenthiany-i-plantacje-herbaty/


Boracay
Wyspa położona na Oceanie Spokojnym i należy do Filipin. Posiada zaledwie 10 km2 ale jest znana jako jedno z najpiękniejszych miejsc w Azji. Jest to raj na Ziemi. Piaszczyste, białe plaże, czysta i lazurowa wody i do tego palmy kokosowe.

Ko Phi Phi
Jest uważana za najpiękniejsze miejsce w Tajlandii. Archipelag ten znajduje się między Phuket a stałym lądem. Wyspa jest zamieszkana przez ludzi. Tym co przyciąga turystów na tą wyspę jest zatoka Maya Bay, gdzie kręcony był film w udziałem aktora Leonardo DiCaprio.

Havelock
Wśród najpiękniejszych wysp nie mogło zabraknąć Havelock. Jest ona największą wyspą Archipelagu Ritchie w Indiach. Zamieszkana jest przez bengalskich osadników. Posiada 114 km2 i jest udostępniona turystom. Wyruszając na nią zobaczymy piękne tropikalne lasy, przejrzystą wodę i piękne plaże, ale także rafy koralowe.

Czedżu
Czedżu to niezwykła wyspa. Leży w Korei Południowej. Powstała w skutek wybuchów wulkanów dzięki czemu zawdzięcza swój oryginalny kształt. Można znaleźć na niej piękne plaże, wodospady, niepowtarzalne jaskinie i klify, a także wulkan Halla-san. Wyspa dzięki bogactwu flory i fauny została wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

PhuQuoc
Największa wyspa należąca do Wietnamu leży w Zatoce Tajlandzkiej. Na niej znajdziemy dzikie piaszczyste plaże, palmy kokosowe, a uroku temu doda wietnamska kultura oraz jedzenie. Wycieczki na wyspy są bardzo popularne ze względu na zachwycające krajobrazy, bogactwo w florę i faunę nie występującą w Europie, a także spokój, który odnajdziemy na większości z nich.