single

Najpiękniejsze miejsca w Ameryce Północnej

Ameryka Północna nie jest popularnym miejscem na spędzenie wakacji. Może dlatego, że do podróży do USA wymagane są wizy, które nie łatwo dostać. W Ameryce Północnej znajdują się jednak piękne miejsca stworzone przez samą naturę, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu.

Park Yellowstone
Każdy zna ten park. Jest pełen gejzerów, gorących źródeł i kanionów. Położony jest na terenie trzech stanów: Wyoming, Montana oraz Idaho. Znaczna większość parku leży na wysokości ponad 3 tys. metrów nad poziomem morza. Park Yellowstone to najstarszy park na świecie. Na jego terenie znajduje się wulkan o tej samej nazwie, który jest czynny do dziś. Park ten często wykorzystywany jest do realizacji filmów katastroficznych, szczególnie tych związanych z końcem świata :)

Kanion Antylopy
Kanion Antylopy jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się w stanie Arizona. Jest przepiękny. Wysokie i wyżłobione pomarańczowo - czerwone, fioletowe i brązowe skały tworzą niezwykły klimat i krajobraz. Wyżłobienia w skałach powstały w wyniku gwałtownych wód, które wyryły korytarz. Kanion wygląda trochę jakby powstał z kamiennych fal, gdyż skały właśnie mają gładki, pofalowany kształt.

Wybrzeże Na Pali
Wybrzeże znajduje się na Hawajach również należących do Stanów Zjednoczonych. Wybrzeże to bogate jest w piękne wodospady, doliny pełne drzew oraz góry. Najbardziej zjawiskowym widokiem są jednak przepiękne klify i to one przyciągają najwięcej turystów.

Park Narodowy Banff

Park ten z kolei znajduje się w Kanadzie. Położony jest w Albercie, w jej południowo-zachodniej części, w okolicy Gór Skalistych. Na jego terenie znajdują się piękne górskie jeziora, gorące źródła oraz stoki. W Parku Banff można spotkać także interesujące zwierzęta: grizli, rysie, pumy, czy kozły śnieżne.

Hopewell Rocks
Hopewell Rocks to jak sama nazwa wskazuje wysokie skały. Znajdują się one w Zatoce Fundy. Ciekawostką jest to, że całkowicie widoczne są tylko podczas odpływów kiedy opada poziom wody. Mają one od 12 do 21 metrów wysokości. Posiadają ciekawy kształt, które nabrały poprzez erozję skał oraz znajdującą się na nich roślinnością. Przypominają nieco jakieś figury lub postacie.

Jezioro Tahoe
Jezioro znajduje się w USA, a dokładnie na granicy Kalifornii i Nevady. Zbiornik znajduje się na wysokości 1899 metrów nad poziomem morza! Posiada nieskazitelną przejrzystą wodę o odcieniu turkusowym. W jej sąsiedztwie znajdują się białe skały, które znajdują się na dnie jeziora, jak i na wybrzeżu. Jest głębokie na 500 metrów. Ciekawostką jest to, że tereny jeziora kiedyś zamieszkiwali Indianie Washoe. Niestety ich miejsce zajęli dzisiejsi mieszkańcy Ameryki.

Hamilton Pool
Hamilton Pool jest to staw, który powstał w wyniku zapadnięcia się sklepienia znajdującego się nad podwodną rzeką. Znajduje się w Teksasie. Co ważne można się tam kąpać, dlatego jest ciekawą atrakcją turystyczną. Przy stawie znajduje się wodospad o wysokości 15 metrów. Całość składa się na krajobraz niczym z raju.