single

Hawaje - wyspy Waikiki, Kauai, Maui

Hawaje to prawdziwy raj dla podróżujących. Znajduje się tutaj tak wiele unikalnych i ciekawych atrakcji turystycznych, że nie sposób skorzystać ze wszystkich i poznać każde interesujące miejsce. Na turystów czeka odkrywanie dzikich plaż, wycieczki wśród imponujących wodospadów oraz wiele przygód. Trudno nie docenić piękna tutejszych krajobrazów. Prezentujemy trzy miejsca, które zasługują na szczególną uwagę. To Waikiki, Kauai oraz Maui.

Waikiki
Nie ma wątpliwości, że najbardziej popularną atrakcją turystyczną Waikiki jest spektakularna, biała, piaszczysta plaża. Wzdłuż tego słynnego na całym świecie odcinka cudownego piasku można znaleźć wiele wspaniałych miejsc do opalania, surfowania lub podziwiania pięknych zachodów słońca. Na Hawajach są one imponujące. Z niesamowitym kraterem Diamond Head wyłaniającym się w tle, sceneria nie może być bardziej malownicza.

http://planetescape.pl/oferta/wycieczki-hawaje-i-trzy-najpiekniejsze-wyspy/


Diamond Head jest częścią nieaktywnego wulkanu. Wędrówka na szczyt nie jest bardzo długa, zazwyczaj trwa około 45 minut. Choć nie jest to szczególnie wymagająca góra, to jednak dosyć stroma. Kiedy dotrzemy na platformę obserwacyjną na szczycie, zdamy sobie sprawę, że trekking był wart wysiłku. Rozciągają się stąd niezapomniane panoramiczne widoki na Waikiki i Ocean Spokojny.
Tętniąca życiem ulica Kalakaua jest znana, jako serce Waikiki. Znajdują się tutaj najbardziej popularne hotele, restauracje i sklepy. Nie brakuje miejsc, w których kupimy zapasy hawajskich specjałów, takich jak kawa Kona, orzechy makadamia czy owoce tropikalne. Gdy skończymy plażowanie, czeka na nas także bogate życie nocne.

Kauai
Plaże Kauai charakteryzują się wszystkimi cechami, jakie powinny posiadać idealne plaże. Miękki piasek, ciepła i nieskazitelnie czysta woda, bogate życie podwodne, fantastyczne rafy koralowe i cudowna przyroda wokół. Jeżeli pragniemy plażować w prawdziwie rajskich sceneriach, wybierzmy Plażę Tunnels, Park Stanowy Polihale lub Plażę Poipu.

Bardziej aktywnych turystów powinien zainteresować szlak Kalalau. Wyprawa nim to jedna z najtrudniejszych i najbardziej wartościowych wycieczek w stanie Aloha. Zapamiętamy ją z pewnością na całe życie. Musimy być przygotowani na spory wysiłek fizyczny, ale jednocześnie możemy być pewni nagrody. Dramatyczne klify, zapierające dech w piersiach widoki i samotne plaże są warte wyczerpującej, dwudniowej wędrówki.

Jednym z ciekawszych miejsc na Kauai jest Heavenly Hanalei Bay. Otoczona wysokimi, zielonymi klifami, popularna zatoka to idealna plaża dla dzieci. Latem łagodne fale i niesamowite krajobrazy tworzą fantastyczne warunki do rodzinnego wypoczynku. Zachody słońca oglądane od środka zatoki są wyjątkowe. Odwiedzając to miejsce nie powinniśmy zapomnieć o jednym – desce surfingowej. Warunki do surfowania są tutaj idealne.

Maui
Maui przez wielu uznawana jest za najpiękniejszą wyspę Hawajów. Na turystów czekają tu nie lada atrakcje. Obowiązkowym punktem wycieczki na Maui jest wędrówka na szczyt Haleakalā, nazywany Domem Słońca. To masywny nieaktywny wulkan, który przyczynił się do powstania wyspy Maui. Turyści mogą wędrować na jego szczyt otoczony rzadkimi gatunkami roślin. Ze szczytu można patrzeć w dół na Maui i obserwować wschody i zachody słońca ponad chmurami. A po zachodzie słońca punkt widokowy z wulkanu oferuje rozgwieżdżone niebo. Trudno o lepsze miejsce do obserwacji gwiazd.

Podczas wizyty na wyspie nie można pominąć również Doliny Lao. To park o powierzchni 4 tysięcy hektarów. Tutejszy szlak spacerowy prowadzi przez ogród botaniczny, pełen rodzimych roślin hawajskich, aż do punktu widokowego. Dolina Lao związana jest także ściśle z historią Maui, ponieważ był to teren bitwy pod Kepaniwai, gdzie król Kamehameha podbił armię Maui w 1790 roku.