single

Zaglądamy do Koszalina

Na terenie tak ciekawego miasta, jakim jest Koszalin, nuda nikomu z nas  nie grozi. To ciekawy ośrodek miejski, którego atrakcje z pewnością  zasługują na uwagę. Co warto zobaczyć podczas wycieczki po tym mieście?

Koszalin może się pochwalić ciekawą historią, która sięga czasów  średniowiecza. Już w 1266 roku Koszalin mógł się pochwalić prawami  miejskimi oraz doskonale rozwijającą się gospodarką. Bliskość ważnych  szlaków handlowych sprzyjała miastu i sprawiała, że mogło się ono przez  wieki pomyślnie rozwijać. Do dziś w czasie wycieczki po tym mieście  spotkać się można z cennymi zabytkami – pamiątkami, które najlepiej  przypominają nam o roli, jaką to miasto odgrywało w przeszłości. Na  jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę? Zabytkiem, któremu w  trakcie wycieczki po Koszalinie z pewnością warto poświęcić nieco więcej  uwagi, jest gotycka katedra Niepokalanego Poczęcia NMP. Wzniesiona w  początkach XIV wieku, jest ciekawym przykładem dawnej architektury  sakralnej, a jej potężna wieża zajmuje bardzo ważne miejsce w  krajobrazie miasta. W pobliżu katedry znajduje się inny, równie ciekawy  zabytek sakralny. Jest nim niewielka katedra św. Gertrudy, do której z  pewnością warto zajrzeć. Pozostałości murów obronnych, pałac młynarzy w  którego murach ma obecnie swą siedzibę Muzeum Okręgowe – oto kolejne  atrakcje, które zachęcają turystów do spędzania wolnego czasu na terenie  Koszalina.

 A co warto zobaczyć w najbliższej okolicy tego miasta? Kto chce spędzić  urlop w pięknej scenerii, ten w porę powinien się zainteresować  miejscowością Jamno. Ma ona wiele uroku, a bliskość pięknego jeziora bez  wątpienia jest jej wielkim walorem. Inna ciekawa miejscowość, w której  można spędzić wspaniałe wczasy, to Osieki. Wieś ta zachwyca zarówno  piękną okolicą i doskonałymi warunkami do wypoczynku, jak i ciekawymi  zabytkami, które przypominają nam o jej długiej i ciekawej przeszłości.  Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wypoczynek w tej okolicy każdemu z  nas dostarczy wielu wspaniałych wrażeń.