single

Przygoda i relaks w Myanmarze

Niegdysiejsza Birma, obecnie Myanmar, powoli, ale pewnie wkroczył na rynek turystyczny w ciągu ostatnich kilku dekad. Gdy żelazna pięść wojskowej junty rozluźniła się, a naród wziął udział w pierwszych uczciwych wyborach, pojawiła się miłość do podróżników i gości pragnących odkryć ten niezwykły kraj. Jego historia, kultura i cudowni mieszkańcy stanowią prawdziwy skarb tej wyjątkowej krainy.

Odwiedź pagody w Yangon
Yangon słynie z pysznego jedzenia ulicznego i chłodnego klimatu. Miasto odwiedzają turyści z całego świata, aby zobaczyć niektóre z najbardziej oszałamiających pagód w kraju. Dwie najbardziej znane z nich to: Pagoda Sule i Pagoda Shwedagon. Pagoda Sule, znajduje się w centrum miasta i liczy około 2000 lat. Jest to z pewnością imponująca struktura, ze zdobiącymi ją złotymi liśćmi i lśniącymi lustrami odbijającymi światło słoneczne w ciągu dnia. Po zmroku rozświetlona również przyciąga uwagę. Pagoda Shwedagon jest równie oszałamiająca, jeśli nie bardziej niż konkurencyjna budowla sakralna. Ma ona ponad 2500 lat i jest uważana za jeden z najświętszych zabytków w całym kraju. Odwiedzający mogą spędzić kilka godzin spacerując po jej świętych terenach, robiąc zdjęcia i czekając, aż słońce zacznie chylić się ku horyzontowi, aby podziwiać i utrwalić jedne z najbardziej niesamowitych widoków tej buddyjskiej pagody.

Przejedź się rowerem po Mandalay
Jazda na rowerze po mieście Mandalay z pewnością jest jedną z głównych atrakcji podczas podróży do Birmy. Miasto jest dobrze znane z Mandalay Hill i jego klasztorów. Nie ma lepszego sposobu na poznanie jego autentycznej strony, niż wycieczka rowerowa. Warto zjechać z utartych szlaków, by trafić do zakamarków, których próżno szukać w przewodnikach. Szczególnie interesujące są tutejsze targowiska pod gołym niebem. To nie tylko miejsca, w których można nabyć pamiątki, ale również niezwykła okazja obcowania z przyjaznymi mieszkańcami Myanmaru.

Wybierz się na wycieczkę do Inle Lake
Nie trzeba być wcale zapalonym wędrowcą, aby pieszo podążać szlakiem z Kalaw do Inle Lake. Istnieje wiele firm turystycznych oferujących podróż trwającą od jednego do czterech dni, dzięki czemu odwiedzający mogą zobaczyć Myanmar w sposób, w jaki nie byliby w stanie tego zrobić, korzystając z innych form transportu. Turyści podróżują krętymi szlakami, na których mogą natknąć się na rolników uprawiających swe pola czy bawiące się birmańskie dzieci. Trekking wśród stromych, szmaragdowych wzgórz to prawdziwa przygoda i możliwość zetknięcia się z autentyczną Birmą. Birmą nieskażoną zdobyczami cywilizacji. Birmą pozostającą przez bardzo długi czas w kompletnej izolacji od reszty świata.

Po dotarciu na miejsce na gości czekają spokojne wycieczki łodzią, relaksujące wędkowanie, lekcje gotowania i wizyta w uroczej, małej winiarni. Kultura tutaj oparta jest na jeziorze, a całe wioski znajdują się na domach na palach, które umieszczone są w wodzie. Zamiast mieszkać na lądzie, ludzie osiedlili się tutaj i stali się częścią niesamowitej społeczności. Jest tu wielu złotników, ośrodków tkackich i producentów łodzi z drewna tekowego. Rzemiosło kwitnie ku uciesze turystów, którzy mogą na miejscu kupić cudowne, ręcznie wykonane pamiątki.

Zrelaksuj się na plażach Zatoki Bengalskiej
Myanmar to także piękne plaże. Zatoka Bengalska obfituje w cudowne miejsca do letniego wypoczynku. Tutejsze morze jest krystalicznie czyste. Wzdłuż piaszczystych plaż ciągną się rzędy palm kokosowych. Turkusowe, ciepłe wody zachęcają do kąpieli. Na turystów czekają komfortowe bungalowy z tarasami wychodzącymi na plażę. Jednym słowem: raj!

Jesteś zainteresowany taką podróżą? W takim razie koniecznie sprawdź ofertę Planetescape.pl!