single

Pakistan - najciekawsze miejsca

Pakistan bez wątpienia  nie jest jedną z pierwszych destynacji turystycznych branych pod uwagę  podczas planowania letniego wypoczynku. Choć renoma tego miejsca  dotycząca ogólnego bezpieczeństwa nie zachęca, to jednak warto mieć  świadomość tego, że to kraj, w którym sytuacja zmieniła się na  przestrzeni ostatnich lat. Turyści coraz częściej wybierają Pakistan i  wbrew pozorom nie żałują swojego wyboru. Pakistan znajduje się w  południowej części Azji i jest krajem o niezwykłej historii oraz  kulturze. Co warto zobaczyć na miejscu?

Islamabad — stolica pełna kontrastów

Z pewnością warto wybrać się do stolicy Pakistanu. To najważniejsze  miasto w kraju, które może zaskoczyć turystów swoją otwartością i  różnorodnością. Islamabad powstał dopiero w latach sześćdziesiątych XX  wieku. Mieszkają tutaj migranci z różnych zakątków kraju, którzy  odznaczają się odrębną religią i tradycją. Dzięki takiej kulturowej  mieszance mamy do czynienia z miastem niejednolitym, w którym jednak  udaje się mieszkańcom żyć w cudownej symbiozie. Na terenie miasta  znajduje się kilka godnych polecenia muzeów. Jednym z nich z pewnością  jest Lok Hirsa Heritage, które skupia się przede wszystkim na  pakistańskiej sztuce i architekturze. To doskonałe miejsce dla osób,  które pragną zapoznać się bliżej z kulturą Pakistanu, choć za  pośrednictwem szeroko rozumianego rzemiosła artystycznego. Entuzjaści  historii powinni z kolei wybrać się do Taxila Museum. To doskonałe  miejsce do zapoznania się z historią Pakistanu. Zdecydowanie trzeba  wybrać się do Shakarparian Park. To właśnie tutaj znajduje się  najsłynniejsza konstrukcja w postaci Pomnika Pakistanu. Kształtem  przypomina płatki kwiatu, przy czym każdy z płatków symbolizuje tak  naprawdę odrębną prowincję. Warto oglądać go po zmroku, bo wówczas  dodatkową atrakcją jest doskonałe oświetlenie. Niemałą atrakcję jest  również bajeczny meczet Rawalpindi. Ta przepiękna finezyjna budowla o  biało-błękitnej fasadzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów.

Karaczi

Karaczi zalicza się do jednych z największych metropolii świata i  jest miejscem, o którym zwykło się mówić, że albo się w nim zakochamy, albo z miejsca znienawidzimy. Jest to miasto z liczbą mieszkańców  sięgającą 25 milionów osób. Jest tłoczno, głośno i nie brak kontrastów.  Miasto posiada dzielnice, które odznaczają się sporym przepychem i  miejsca skrajnego ubóstwa. Saddar to jedna z najpopularniejszych  dzielnic Karaczi. To tutaj znajdują się restauracje, hotele i ogromne  centra handlowe. Właśnie z tego względu Saddar uważany jest za  komercyjną część miasta. W dzielnicy znajdziemy sporo postkolonialnych  budynków, które przetrwały próbę czasu i dziś stanowią nie lada atrakcję  turystyczną. Warto wybrać się do Empress Market. To niezwykłe  targowisko, którego historia sięga XVIII wieku. Prawdziwa gratka dla  turystów, którzy chcą poznać regionalne produkty i zapatrzyć się w zestaw  niebanalnych pamiątek. Warto również zobaczyć z bliska jeden z  najpopularniejszych budynków w Karaczi, czyli Frere Hall. Pierwotnie  miał być ratuszem, ale ostatecznie stworzono w nim bibliotekę.