single

Najpiękniejsze miejsca w Wietnamie

Wietnam to przepiękne  malownicze państwo, które zachwyca różnorodnością geograficzną,  kulturową i historyczną. To z całą pewnością państwo, które przypadnie  do gustu nawet najbardziej wymagającym turystom. Jest usytuowane w  południowo-wschodniej części Azji i tym samym znajduje się na Półwyspie  Indochińskim. Przez Wietnam przepływa pięć dużych rzek. I co ciekawe, to  właśnie w Wietnamie znajduje się największa jaskinia na świecie. Co  warto zobaczyć w tym pięknym kraju?

Zatoka Ha Long

Mówi się, że na Wietnam powinno się zarezerwować sporo czasu, bo  tylko dłuższy pobyt zagwarantuje nam możliwość poznania tego wspaniałego  kraju nieco lepiej. Istnieją takie miejsca, których nie można pominąć  podczas planowania wycieczki do Wietnamu i jednym z nich jest  zdecydowanie zatoka Ha Long. To jeden z najbardziej charakterystycznych  widoków, odznaczający się ogromną ilością skalnych wysepek dosłownie  wyłaniających się z wody. Jest ich niespełna dwa tysiące i robię ogromne  wrażenie. To prawdziwy raj dla miłośników wodnych sportów. Sporym  zainteresowaniem cieszą się spływy kajakami oraz rejsy do wnętrz  jaskiń.

Hoi An

Jest to niezwykłe miasteczko o niepowtarzalnym klimacie, który  zawdzięcza staromiejskiej zabudowie. To jedno z nielicznych miejsc, w  których można podziwiać architekturę Wietnamu w starym wydaniu, dlatego  często można spotkać się z określeniem, że jest to miasto muzeum.  Niegdyś było bardzo ważnym ośrodkiem kupieckim w całej Azji. Można tutaj  podziwiać wspaniałe chińskie świątynie oraz postkolonialne budynki  zbudowane w stylu francuskim. Niespełna kilka kilometrów od centrum  znajdują się malownicze plaże, na których będzie można odetchnąć po  intensywnym dniu zwiedzania. Warto wybrać się na spacer po zmroku.  Kolorowe i udekorowane stragany miejscowych kupców robią niezwykłe  wrażenie.

My Son

Sanktuarium My Son znajduje się na liście światowego dziedzictwa  UNESCO. To zabytkowy kompleks świątyń hinduistycznych, których historia  sięga XV wieku. Cały kompleks składa się tak naprawdę z kilkudziesięciu  obiektów, które przetrwały próbę czasu i dziś stanowią jedną z  największych atrakcji Wietnamu.

Hanoi

Stolica Wietnamu to kolejne miejsce, które warto wziąć pod uwagę.  Zawiła historia miasta jest tutaj niemal namacalna ze względu na  pozostałości architektoniczne. Warto wybrać się na wycieczkę do  Narodowego Muzeum Historii Wietnamu. Ważnym miejscem na mapie Hanoi jest  słynne Mauzoleum Ho Chi Minha, przywódcy wietnamskiego, który w 1945  roku ogłosił niepodległość kraju. Obiekt otoczony jest wspaniałymi  ogrodami, w których będziemy mogli podziwiać przepiękne okazy  wietnamskiej roślinności.