single

Spędź wakacje w Nowej Zelandii!

Wakacje coraz bliżej, a Ty nadal nie masz pomysłu jak je spędzić? Na świecie jest naprawdę wiele pięknych miejsc do zobaczenia, a na ich czele znajdziemy na pewno krajobrazy z Nowej Zelandii! Jeśli nie byłeś jeszcze w tym przyrodniczym raju na Ziemii to koniecznie powinieneś się tam udać! Koniecznie przygotuj sobie dobry aparat, bo krajobrazy na Twoich zdjęciach z Nowej Zelandii będą idealne do tego, aby je wydrukować i powiesić na ścianie! Gwarantuję, że wakacje z Nowej Zelandii to będą wczasy w Twoim życiu, których nie zapomnisz przez długi czas i na pewno będziesz chciał je powtórzyć! Dlaczego? Otóż w Nowej Zelandii czekają na Ciebie bajeczne plaże u brzegu Oceanu, strzeliste lodowce, góry, lasy, jeziora oraz zielone i przepiękne parki narodowe. Zobaczysz na własne oczy jezioro i jaskinie Te Anau, zatokę Milford Sound ze skalistymi fiordami niczym z Władcy Pierścieni, Pancake Rocks w parku Paparoa oraz będziesz mógł wziąć kąpiel w gorących źródeł Rotorua. Jeśli nadal masz wątpliwości co, do tego, czy Nowa Zelandia to dobre miejsce na spędzenie wakacji swoich marzeń to zapraszam Cię do lektury tego artykułu – a na pewno zmienisz zdanie!

Chcesz odwiedzić Nową Zelandię? Sprawdź doskonałą ofertę na  http://planetescape.pl/kraj/nowa-zelandia/!


Kiedy najlepiej wybrać się do Nowej Zelandii?
Szykując się w podróż do Nowej Zelandii warto zaplanować ją na okres pomiędzy wrześniem, a listopadem lub pomiędzy marcem, a majem. W tym właśnie czasie budząca się do życia przyroda zachwyca swoim pięknej, a temperatura powietrza jest najbardziej sprzyjająca do zwiedzania i odpoczywania, ponieważ waha się pomiędzy 15, a 21 stopniami Celsjusza. Dla osób, którzy są zwolennikami wysokich temperatur idealnym momentem na wizytę w Nowej Zelandii będą miesiące od grudnia do lutego, ponieważ najwyższa, średnia temperatura w tym czasie wynosi ponad 22 stopnie Celsjusza. Zdecydowanie odradza się jednak podróżowanie do Nowej Zelandii od czerwca do sierpnia, ponieważ dni bywają wtedy ulewne, a czasami pojawia się nawet śnieg i temperatury gwałtownie spadają.

Co warto zobaczyć będąc w Nowej Zelandii?
Planując podróż do Nowej Zelandii dobrym pomysłem będzie skorzystanie z jednej z ofert, które przygotowało dla nas biuro podróży Planet Escape. To właśnie oni pomogą nam sprawnie i bez problemów udać się na dwie wyspy, które znajdują się po przeciwnej stronie globu oraz których naturalne piękno potrafi zapierać dech w piersiach. W tym miejscu czekają na nas gejzery tryskające turkusową wodą, fiordy pełne fok i delfinów oraz bajeczne, długie plaże. Wybierając się w podróż do Nowej Zelandii z agencją turystyczną Planet Escape zapukamy do drzwi Bilbo Bagginsa (znanego z Władcy Pierścieni) oraz poznamy bogatą, ciągle nie odkrytą kulturę Maorysów. Będziemy mogli wybrać się na niezapomniany rejs statkiem po urokliwej Zatoce Milford Sound oraz poczuć energię Queenstown – miasta, która nazywane jest stolicą adrenaliny nie bez powodu!


Odwiedź chatkę Hobbitów i poczuj się jak w filmie!
Podróż do gejzerowej krainy Nowej Zelandii – Rotoura – to podróż, której miłośnicy Władcy Pierścieni nie zapomną przez długi czas. To tam będziemy mieli szansę udać się do Shire, gdzie bajeczne zielone wzgórza oraz domki Hobbitów były tłem w filmie „Władcy Pierścieni. Ponadto w tym miejscu będziecie mieć jedyną w swoim życiu okazję, aby spotkać się z unikalną kulturą Maorysów oraz zobaczyć gejzery tryskające turkusową wodą. Ponadto będziecie mogli tutaj poznać tradycyjną rzeźbę oraz zjeść posiłek upieczony w podziemnym piecu z rozgrzanymi kamieniami. Rotoura to miejsce, które na pewno od razu pokochacie!

Dolina Waimangu oraz Chirstchurch to miejsca, których nie zapomnisz przez długi czas!
Odwiedzając dolinę Waimangu zobaczycie jeziora, kratery oraz kipiące gejzery położone wśród młodych lasów deszczowych. Następnie czeka Was wizyta w Christchurch, które nazywane jest miastem ogrodów – zachwyca ono brzegami rzeki obsadzonymi wierzbami oraz dębami, a także architekturą w klimacie średniowiecza. Czekają na Was krajobrazy niczym z bajki!