single

5 miejsc wartych zobaczenia w Zakopanem

Miasto Zakopane, perła Polskich Tatr. Jest jednym z najchętniej  odwiedzających miast przez Polaków, jak i turystów z zagranicy. Miasto  posiada mnóstwo atrakcji, powstały one tak, by cieszyć się tym uroczym  górskim kurortem. Każdy, kto tam pojedzie znajdzie coś dla siebie, ale  co warto zobaczyć w owym mieście? Poniżej wymieniona lista co warto  zwiedzić, podczas pobytu w Zakopanym.

Giewont

Na ten szczyt nie każdy wyjdzie i nie każdy wyjść powinien. Jeśli jednak faktycznie umiecie chodzić po górach w bezpieczny dla siebie i innych sposób, to warto do listy zdobytych szczytów dołączyć właśnie Giewont.

Krupówki

Jedną z głównych atrakcji i miejsc warte zobaczenia w Zakopanym jest,  tak zwana Krupówka jest, to arteria komunikacja miasta są to drewniane  zakopańskie restauracje, kawiarnie czy też galerie sztuki. Na końcu owej  drogi znajdują się też małe stragany, które oferują miejscowe wyroby  dla turystów.

Gubałówka

Na ową Gubałówkę można wjechać wyciągiem krzesełkowy bądź kolejką linową  na sam szczyt owej Gubałówki jedzie się około 8 minut, ale za to widok,  jaki z niej roztacza, się nad piękną panoramą Tatr jest, nie do  zapomnienia. Warto zwiedzić ową górę, gdy już jesteśmy na wycieczce w  Zakopanym.

Wielka Krokiew

Była świadkiem wielu sukcesów naszych skoczków i oby widziała ich jeszcze dużo. Być w Zakopanem i nie zobaczyć Wielkiej Krokwi? Trudno sobie darować tę atrakcję.

Kasprowy Wierch

Warto, też przypomnieć, albo oświecić, że w Zakopanym jest Kasprowy  Wierch, gdzie możesz skorzystać z kolejki linowej, która ma wysokość,  ponad 1987 metrów n.p.m Zarówno latem, jak i zimą widoki, które oferuje,  owa kolejka są, niezapomniane, dlatego też tego miejsca nie mogło  zabraknąć w tym zestawieniu.

 

 Podsumowanie

 

 Zakopane posiada o wiele więcej atrakcji, ale zostały wybrane te, które  są najbardziej polecane przez turystów, a także samych mieszkańców owego  miasta, którym jest Zakopane! Warto udać się z rodziną, wiele atrakcji,  wiele miejsc do zwiedzania i góry, z których są przepiękne widoki!  Wszystko w jednym miejscu!