single

6 unikalnych doświadczeń w trakcie wycieczki do Malezji

"Malezja, prawdziwa Azja" to główny slogan reklamujący Malezję i trzeba przyznać, że jest wyjątkowo trafny. Kraj ten znajduje się praktycznie w Azji Południowo-Wschodniej. Jest strategicznym i naturalnym miejscem spotkań z wielokulturową ludnością. Dajemy Ci możliwość zagłębienia się w jedyne w swoim rodzaju doświadczenia, jakie możesz nabyć w Malezji.

Podziwiaj mieszankę tradycji i nowoczesności
Malezja stale rozwija się, jej miasta ewoluują w kierunku nowoczesnych metropolii, ale to nie znaczy, że stare się skończyło. Hinduskie i buddyjskie świątynie oraz stara chińska architektura są widoczne w niektórych częściach kraju, zwłaszcza w Penang, Melaka i Old Kuala Lumpur. Krajobrazy miejskie są nasycone historią. Włączenie malajskiego i islamskiego designu w nową architekturę również przyczyniło się do zachowania malajskiej tradycji. Rozejrzyj się wokół głównych obszarów miasta. Większość sklepów wzdłuż dróg to odrestaurowane lub odnowione budynki z lat 50. XX wieku. Galeria KL City jest najlepszym przykładem. Stary budynek administracji kolonialnej został odrestaurowany i pełni rolę mini muzeum oraz nowoczesnego centrum turystycznego.

Weź udział w wielojęzycznych rozmowach
W konwersacji między prawdziwymi Malezyjczykami, oczekuj dwóch lub więcej języków używanych w normalnej rozmowie, niezależnie od języka ojczystego jej uczestników. Często zdarza się, że zwroty z innych języków są mieszane zwłaszcza, gdy rozmawiają ludzie z różnych kultur. Praktycznie każdy obywatel Malezji jest dwujęzyczny. Istnieje tutaj obowiązek nauki języka angielskiego. Mieszkańcy Malezji bawią się różnymi językami. Zawsze interesujące jest odkrywanie nowych sposobów wyrażania znajomych uczuć, a Malezyjczycy lubią to robić.

Ciesz się festiwalami kulturalnymi przez cały rok
Wiele dni w roku poświęconych jest świętom religijnym i kulturalnym w Malezji. Hinduskie uroczystości, takie jak Thaipusam, hałaśliwe i tętniące życiem festiwale chińskiego Nowego Roku, obserwowany w kraju miesiąc Ramadan, wyszukane ozdoby świąteczne w centrach handlowych. Tego możemy spodziewać się odwiedzając Malezję w dowolnym terminie. Wszystkie święta obchodzone są w Malezji niezwykle hucznie i żywiołowo.

Oglądaj zróżnicowane krajobrazy
Pola ryżowe, wzgórza pokryte lasem deszczowym, plaże wyspowe i namorzyny, chłodne, wietrzne wyżyny, plantacje herbaty, kaktusy i palmy, plantacje kauczuku, szklarnie truskawek, wapienne formacje, miejskie doliny, wiejskie widoki... Malezja jest bardzo zróżnicowana. Od podziemnych jaskiń, po wysokie szczyty Mount Kinabalu w Sabah i nowoczesne wieże Kuala Lumpur. Podróż przez ten kraj może Cię zaskoczyć zmieniającymi się, co chwilę krajobrazami.

Spotkaj się z tradycją i historią
Nie trzeba wiele obserwowacji, aby zauważyć, że mieszkańcy Malezji wciąż trzymają się swoich korzeni. Chińskie miejsca modlitwy są wszędzie, podobnie jak niepowtarzalny zapach indyjskich kadzideł i dźwięk muzułmańskich modlitw. Wiele starych nawyków wciąż jest obecnych, zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich. Nawet jedzenie gotowane jest według tradycyjnych metod, dzięki czemu utrzymywane są charakterystyczne smaki.

Przy tak wielu kulturach i tradycjach kształtujących Malezję, istnieje tu wiele historycznych miejsc do odkrycia. Dowiedz się, w jaki sposób dzięki mieszance kultur malajskich i chińskich powstał naród Nyonya Peranakan oraz w jaki sposób tradycje przekazane przez przodków z innych krajów nabrały nowego życia w tej wielokulturowej strefie. Mnóstwo niezwykłych zabytków przetrwało próbę czasu, szczególnie w takich miejscach jak Malakka, Penang i Kuala Lumpur. Niektóre historyczne budynki odzwierciedlają kulturową i religijną dumę Malezyjczyków. Przykładem mogą być Blue Mansion, Sri Mahamariamman Temple i majestatyczny Crystal Mosque.

Czerp garściami z niedrogiego stylu życia
Kuala Lumpur w rzeczywistości nie jest tak drogie, jak jego światowej klasy usługi i atrakcje. Wiele aktywności w Malezji możesz podjąć za grosze albo całkowicie za darmo. Wystarczy zboczyć z utartych turystycznych szlaków. Korzystaj, zatem ze wszystkiego, co w Malezji najlepsze, szczególnie zaś z niedrogiego, a pysznego malezyjskiego jedzenia.