single

Tanzania jako co raz bardziej popularny kierunek turystyczny

Tanzania to miejsce, gdzie  niejeden turysta odkryje piękno przyrody na nowo. Tanzania to miejsce, gdzie życie toczy się niemal tak samo od tysięcy lat. Różnorodność fauny  i flory sprawia, że ten wschodnio afrykański kraj przeżywa swój rozkwit,  stając się jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie.

Jedno słowo — Kilimandżaro

Będąc w Tanzanii, grzechem byłoby nie wybrać się na najwyższy szczyt w  Afryce. Kilimandżaro, bo o nim mowa to najbardziej popularna oraz  zapierająca dech w piersiach góra w Afryce. Masyw Kilimandżaro składa  się z trzech wygasłych wulkanów: Szira, Mawenzi oraz Kibo. Masyw  Kilimandżaro oprócz tego, że stanowi nie lada atrakcję turystyczną, jest  Parkiem Narodowym, dzięki czemu wpisany został do światowego rejestru  UNESCO.
O wyjątkowości Kilimandżaro świadczy rozbudowana roślinność, wiecznie  zielone lasy górskie oraz lodowce znajdujące się powyżej 5300 mnpm.

Safari w Serengeti

Piękno turystyczne Serengeti odkryto już w 1913 roku. Miejsce to  zostało określone jako raj. Dla ludów Masajów, do dziś zamieszkujących  te tereny obszar ten jest obszarem, o którym mówią, że nieustannie porusza  się tu ziemia.  Serengeti to wyjątkowa atrakcja turystyczna będąca  najstarszym i najbardziej atrakcyjnym miejscem tego typu w całej  Tanzanii. Jest to jeden z siedmiu cudów świata wg UNESCO. Turystów  zwiedzających to wyjątkowe miejsce zachwycić może w szczególności  unikalny ekosystem i jego wyjątkowe bogactwo fauny i flory. To właśnie  tutaj zaobserwować można migrację ponad miliona antylop gnu oraz setek  tysięcy zebr.
Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających specjalne, balonowe  safari, podczas których oprócz wyjątkowych doznać wzrokowych można  odpocząć, rozkoszując się śniadaniem podawanym wraz z lampką szampana.

Rajskie plaże Zanzibaru

Rajska wyspa przyciągająca turystów niezwykle kolorową rafą koralową.  To także jedna z najpiękniejszych na świecie plaż  wraz z  wszechobecnymi śladami minionych dziejów. Sercem Zanzibaru jest Kamienne  Miasto, w którym turysta pozna mieszankę kulturową oraz jej wpływ na  tamtejszą architekturę. Na Zanzibarze na turystów czekają jeszcze takie  atrakcje jak Pałac Sułtana Bergasha, Meczet Balnara, a także rezydencja  głównego sułtana Zanzibaru.
Odwiedzając wyspę, warto wybrać się na plantację przypraw, aby rozkoszować się korzennymi zapachami oraz lokalnymi wyrobami.

Niebezpieczny krater Ngorongoro

Do najchętniej odwiedzanych miejsc Tanzanii należy bez wątpienia  krater Ngorongoro. Stanowi on idealne miejsce do safari. Czekają tutaj  na turystów czarne nosorożce, słonie, lwy, lamparty oraz gazele, gnu i  bawoły. Mieszanka fauny i flory to jedyna w swoim rodzaju atrakcja  turystyczna.