single

Co warto zwiedzić będąc na Martynice?

Martynika to karaibska  wyspa należąca do Francji. Leży w samym centrum archipelagu Małych  Antyli. Z jednej strony oblewa ją Morze Karaibskie, z drugiej zaś  Atlantyk. Już na samą myśl o tej wysepce, w głowie pojawia się obraz  złotych, piaszczystych plaż i niebiańskich wręcz widoków. Jak naprawdę  jest na Martynice i co jest warte zobaczenia na tej pięknej, rajskiej  wyspie?

Przede wszystkim plaże

Jedną z pierwszych myśli które przychodzą nam do głowy myśląc o  Karaibach to plaże. Biały piasek, błękitna woda, szum oceanu. Aby  idealnie poczuć klimat panujący na wyspie warto wybrać się na wstępie na  La Granda Anse des Salines. To najpopularniejsza plaża na wyspie, pełna  wszystkiego tego o czym marzą entuzjaści typowego plażingu. Plaża ta  położona jest na końcu południowej części wyspy. Oprócz opalania i  pływania w ciepłym oceanie, można tam również raczyć się przepysznymi  przekąskami i pysznościami wprost z lokalnych barów i restauracji.
Dla miłośników podwodnych ekspedycji, Martynika oferuje urocze zatoczki takie jak m.in. Anses d'Arlet gdzie często natknąć się można na pływające niedaleko plaży dzikie żółwie. Na szczęście są one przyzwyczajone do obecności ludzi.
Jedną z ciekawostek Martyniki jest czarna plaża. Nazywa się ona Anse  Noire i pokryta jest całkowicie czarnym piaskiem. Co ciekawe tuż obok  znajduje się plaża z piaskiem białym a widok dwóch tak różnych plaż w  bezpośrednim sąsiedztwie robi oszałamiające wrażenie.

Montagne Pelee i wodospady Didier

Najwyższym szczytem wyspy Martyniki jest krater wulkanu Mount Pelee.  Pomimo iz raz na jakiś czas zdarzają się jeszcze krótkie, aczkolwiek  dość gwałtowne erupcje, wspinaczka na szczyt należy do jednej z  obowiązkowych do zobaczenia i przeżycia atrakcji na Martynice.
O ile odnalezienie wodospadów Didier jest dość trudne dla turysty, o  tyle jeśli już mu się to uda może on liczyć na niesamowite przeżycia.  Sam szlak do wodospadów nie jest szczególnie wymagający a satysfakcja z  ich odnalezienia w samym środku dżungli, warta jest każdych trudów.

Miasto Saint - Pierre i Fort - de - France

Miasto to było niegdyś pierwszą stolicą Martyniki. To ekonomiczne  oraz kulturalne centrum wyspy. Po wybuchu wulkanu w 1902 roku, z  ludności zamieszkującej to miasteczko pozostały przy życiu jedynie 3  osoby. Dziś w mieście znajduje się Muzeum Wulkanologii poświęcone  właśnie tej tragedii.
Po tragedii Saint - Pierre stolicą Martyniki zostało miasto Fort - de  -France. Na dzień dzisiejszy jest ono centrum biznesowym wyspy. Samo  miasto jest niewielkie choć na tle innych miasteczek na wyspie wygląda  dość okazale. Wśród atrakcji miasta warto zainteresować się Katedrą St.  Louis. To kościół rzymskokatolicki z 1895 roku, której projektantem był  Gustave Eiffel.
W mieście znajduje się także piękny park Place De La Savane. Ten  wielki obszar zieleni wzbogacają dodatkowo palmy oraz wysokie drzewa.  Wzdłuż niego rozciągają się budki oferujące przeróżne, lokalne jedzenia.  Jest to miejsce idealne do rodzinnego odpoczynku i relaksu po  zwiedzaniu miasta.