single

Wybierz się na wakacje do Malezji!

Nie wiesz, gdzie wybrać się na wymarzone wakacje? Jest tak wiele różnych miejsc i ofert, a Ty ciągle zastanawiasz się nad tym, która z nich jest najlepsza? W takiej sytuacji koniecznie powinieneś pomyśleć nad podróżą do Malezji! Jest to miejsce, gdzie będziesz mógł spacerować wśród bajecznych, zielonych plantacji herbaty oraz będziesz przedzierał się przez dzikie, równikowe dżungle. Mało tego – w Malezji czekają na Ciebie pyszne i niezapomniane w smaku egzotyczne owoce oraz rajskie plaże – których nie będziesz chciał opuszczać. Ponadto w Malezji spotkasz się z kosmopolityczną metropolią oraz zwiedzisz najstarszy las deszczowy na świecie, który znajduje się w Parku Narodowym Taman Negara. Zobaczysz na własne oczy prawdziwe orangutany i poznasz całkiem nową kulturę, nowy język oraz odmienne od naszych tradycje. Jeśli masz dosyć codziennej rutyny i chcesz poczuć trochę egzotycznego klimatu oraz zetknąć się z multikulturowym światem to koniecznie powinieneś udać się na wakacje do Malezji! Nie czekaj i już dziś zacznij pakować swoją walizkę – w której nie może zabraknąć miejsca na strój kąpielowy oraz okulary przeciwsłoneczne!

Poszukujących wspaniałej oferty wyprawy do Malezji - zapraszamy na stronę Planetescape.pl!


Kiedy najlepiej udać się do Malezji?
W podróż do Malezji najlepiej się wybrać w okresie pomiędzy sierpniem, a wrześniem. Właśnie wtedy panuje w tym miejscu najkorzystniejsza do zwiedzania i odpoczywania pogoda. Należy jednak liczyć się z tym, że pogoda w Malezji bywa często nieprzewidywalna oraz zwariowana – dlatego na wszelki wypadek zawsze warto spakować dodatkowo kurtkę przeciwdeszczową. Zdecydowanie odradza się podróży do Malezji w takich miesiącach jak październik, kwiecień i marzec, ponieważ jest to okres, kiedy upał oraz duża wilgotność powietrza są niemal nie do wytrzymania. Ponadto dni bywają często bardzo ulewne i nieprzyjemne.

Co warto zobaczyć będąc w Malezji?

Przygotowując się do podróży do Malezji warto skorzystać z oferty, którą przygotowało dla nas biuro podróży Planet Escape. Oferują oni nam wycieczkę w trakcie której będziemy mogli podziwiać palmy kokosowe, plantacje herbaty, równikowe dżungle oraz bajeczne, piękne, długie plaże. W programie wycieczki z Planet Escape czeka nas wizyta w sierocińcu orangutanów w stanie Sabah oraz odkrywanie jednego z najbogatszych ekosystemów na świecie, który znajduje się w Eco-lodgu. Ponadto będzie mogli spróbować przepysznej kuchni w Kaula Lumpur jedząc na liściu bananowca, a na wieczór będziemy wypoczywać na plaży w scenerii lasu tropikalnego – czy może być coś bardziej egzotycznego i piękniejszego?

Na początek: zwiedzanie Kuala Lumpur!

Kuala Lumpur to bardzo specyficzne i wyjątkowe miejsce, w którym miesza się wiele różnych kultur – jest tutaj mnóstwo Chińczyków, Hindusów oraz Malajów. Ponadto miejsce to słynie z napraw dej dobrej kuchni – którą koniecznie trzeba skosztować! Największą atrakcją w tym mieście jest do niedawna najwyższy budynek świata – Petronas Towers – widok z tego budynku pozwala zobaczyć nam całą okolicę i jest naprawdę imponujący oraz niezapomniany. Będąc w Kuala Lumpur koniecznie musicie spróbować także chińskiego dim sum – są to pierożki na parze, które rano ustawiane są na piętrowych bambusowych tygielkach – nie będziecie mogli się od nich oderwać!

Na Bornero zajrzyjcie do Sanktuarium Orangutanów!

W Borneo koniecznie musicie wybrać się do Centrum Rehabilitacji Orangutanów Sepilok. W tym miejscu poza samymi orangutanami będziecie mogli obejrzeć także mnóstwo innych, ciekawych gatunków małp – których za pewne nigdy w życiu do tej pory nie widzieliście. Warto spróbować tutaj lokalnego przysmaku, jakim jest smażona paproć i wybrać się na przechadzkę po pobliskiej dżungli –na pewno długo nie zapomnicie o tej fascynującej wycieczce!