single

5 najlepszych kierunków na egzotyczną podróż

Każdy z nas czasami myśli o tym, żeby porzucić codzienne obowiązki i wyruszyć do miejsca, gdzie czas upłynie nam w cudownych okolicznościach przyrody. Niestety, mało kto może sobie pozwolić na tak frywolny stosunek do życia, a jednak dzięki rozwiniętej siatce połączeń lotniczych i ciągle rozwijającej się branży turystycznej, w krótszej perspektywie czasu możemy zorganizować sobie egzotyczną podróż, która będzie doskonałym sposobem na spędzenie wakacji lub urlopu. Jak to zrobić? Poznajcie nasze propozycje najlepszych kierunków w egzotykę!

Gdzie i w jaki sposób zaplanować podróż egzotyczną?

Kiedy podejmiemy decyzję, że chcemy wyjechać, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, które pozwolą nam wybrać kierunek idealny dla siebie. Czy lubimy błogi relaks na rajskiej plaży? Jak znosimy wysokie temperatury oraz dalekie podróże samolotem? Ile chcemy wydać? Podróż odbywamy samodzielnie czy z rodziną? Czy jest to podróż poślubna, czy też podróż z niemowlakiem? Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie ostatecznie odpowiedzieć gdzie wyruszysz w wymarzoną podróż egzotyczną?

Trzy propozycje egzotycznej podróży poślubnej

Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary. Wydarzeniu towarzyszą liczne przygotowania, wymagające zaangażowania od nowożeńców oraz ich rodzin. Dlatego niezwykle istotne jest to, żeby po szczęśliwej ceremonii zaplanować egzotyczną podróż poślubną. Poniżej proponujemy trzy kierunki, które sprawdzą się idealnie na romantyczny i niezapomniany wyjazd we dwoje.

Pierwszym z nich jest indonezyjska wyspa Balii. Na wstępie warto zwrócić uwagę na to, że Bali nie jest kierunkiem typowo plażowym, jednak dla osób, które nie wyobrażają sobie kilku dni błogiego lenistwa przy pięknej plaży, sugerujemy przedłużenie pobytu o kilka dni na sąsiadujących wysepkach Gili lub na Lomboku, gdzie plaże są zdecydowanie ładniejsze. „Wyspa Bogów” ma do zaoferowania nieziemskie widoki na soczyście zielone tarasy ryżowe, egzotyczną dżunglę pełną dzikich odgłosów, skaliste klify i fascynujące wodospady. Podczas podróży poślubnej warto wybrać przynajmniej dwa hotele w różnych lokalizacjach, wypożyczyć skuter i odkrywać okolicę! Argumentem za wyborem tej wyspy jest niezwykły klimat hoteli, wręcz wymarzony na podróż poślubną. Jest tu spokojnie, romantycznie i prawie w każdym miejscu możecie skorzystać z masaży relaksujących, które dodatkowo podkręcą atmosferę Waszego wyjazdu.

Drugim kierunkiem na podróż poślubną to safari w Tanzanii połączone z wypoczynkiem na Zanzibarze. Pierwszy etap to kilkudniowe safari, podczas którego będziecie obserwować niesamowite zjawisko, jakim jest migracja zwierząt. Zakwaterowanie w lodge’ach o dobrym standardzie we wspaniałych okolicznościach przyrody. Po zakończonym safari polecicie na Zanzibar, gdzie będziecie kontynuować swoją egzotyczną podróż poślubną w urokliwym hotelu przy rajskiej plaży.

W przypadku egzotycznych podróży dla aktywnych nowożeńców, zmienimy półkulę i za cel obierzemy Amerykę Środkową. Osoby spragnione aktywności sportowej, odkrywania kultury i smakowania doskonałej kuchni powinny wybrać się do Kostaryki. Kraj najszczęśliwszych ludzi na świecie ma do zaoferowania tropikalną dżunglę, wulkany, spektakularne plaże oraz parki narodowe. Na pewno nikt kto lubi spędzać czas aktywnie nie będzie się nudzić!

Podróż egzotyczna z niemowlakiem – na czym się skupić?

Na podróż egzotyczną z niemowlakiem najlepsze będzie miejsce, gdzie skupimy się na relaksie –poszukujemy pięknych, szerokich plaż, wygodnego połączenia lotniczego i komfortowych hoteli idealnych dla dzieci. Wszystkie wspomniane cechy posiadają dwie wyspy na Oceanie Indyjskim, czyli Seszele oraz Mauritius. Dodatkowym atutem tej opcji jest możliwość połączenia wypoczynku z krótkim city breakiem w Dubaju.

Podsumowując: przedstawiliśmy pięć kierunków na idealną podróż egzotyczną z uwzględnieniem osób podróżujących z niemowlakiem, par udających się na podróż poślubną oraz wszystkich innych, którzy marzą o odkrywaniu, wypoczynku i ucieczki od szarej codzienności.