single

Egzotyczna podróż na Seszele

Seszele to jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków dla osób poszukujących wytchnienia przy jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. To archipelag, na który składa się ponad sto różnych wysepek obmywanych Oceanem Indyjskim. Najbardziej popularnymi są trzy z nich – Mahe, La Digue oraz Praslin. Największą wyspą jest Mahe ze stolicą w mieście Victoria (tutaj zlokalizowane jest lotnisko międzynarodowe). La Digue jest znacznie mniejszą wyspą pozbawioną ruchu samochodowego, natomiast na Praslin zlokalizowany jest rezerwat Valle de Mai. Jak przygotować się do podróży na Seszele? Kiedy zaplanować urlop? Jakie atrakcje oferuje ten piękny wyspiarski kraj?

Seszele: co warto wiedzieć?

Planując podróż na Seszele warto wiedzieć, że nie należy on do najtańszych krajów i nie jest polecany osobom preferujących backpakerski styl podróżowania. Na wyspach znajduje się bardzo dużo luksusowych hoteli w wysokim standardzie, dlatego jeśli ktoś poszukuje, kierunku gdzie będzie odpoczywać z klasą, warto rozważyć wyjazd właśnie tam. Poniżej kilka informacji praktycznych:

  • Waluta

Walutą obowiązującą na Seszelach jest rupia seszelska (1 EUR – 15 SCR), można ją wymienić na lotnisku bądź w kantorach, które znajdują się na każdej z wysp. 

  • Transport

Warto wiedzieć, że będąc na Mahe można wypożyczyć samochód i we własnym zakresie zwiedzić wyspę, do dyspozycji turystów są również lokalne autobusy, jednak najbardziej popularnym środkiem transportu pozostają taksówki. Pomiędzy wyspami najlepiej przemieszczać się promami, dla osób, którym zależy na czasie, opcją może być przelot samolotem.

  • Internet

Internet jest powszechnie dostępny w hotelach oraz restauracjach i barach.

  • Bezpieczeństwo

Ważną kwestią, o której warto pomyśleć przed wyjazdem, jest bezpieczeństwo. Seszele pod tym względem z powodzeniem można zaliczyć do tych najbardziej bezpiecznych kierunków na świecie. Stąd też są często rekomendowane na wyjazdy rodzinne. Oczywiście, jeśli wybieracie się na plażę, nie zostawiajcie cennych przedmiotów bez opieki. Warto wiedzieć, że na Seszelach nie występują choroby tropikalne i nie są wymagane żadne szczepienia.

Co spakować na Seszele? 

Jeśli wybieracie się na Seszele warto wiedzieć, co powinniście ze sobą zabrać. Niewątpliwie wymagane będzie nakrycie głowy oraz krem przeciwsłoneczny, dodatkowo polecamy zabrać wygodne obuwie oraz cienką kurtkę przeciwdeszczową. Miłośnicy fotografowania niech pamiętają o zabraniu swoich aparatów i dodatkowych kart pamięci, a tym, którzy chcą pooglądać ptaki, przydadzą się lornetki.

Co zobaczyć na Seszelach?

Bez wątpienia Seszele to kierunek typowo plażowy, więc miłośnicy wsłuchiwania się w szum oceanu i relaksu na rajskich plażach będą wniebowzięci. Do najbardziej popularnych plaż, które koniecznie musicie zobaczyć będąc na Seszelach, należą: Beau Vallon i Major znajdujące się na Mahe, Severe, Source d’argebt na La Digue oraz Lazio, które są zlokalizowane na Praslin.

Będąc na Seszelach oprócz plaż warto również zobaczyć rezerwaty przyrody, np. Vallee de Mai na Praslin, gdzie znajduje się charakterystyczna palma – lodoicja seszelska. Rezerwat jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto również zobaczyć Wyspę Żółwi oraz wybrać się na trekking na jedną z wielu malowniczych tras trekkingowych.

Kiedy jechać na Seszele?

Na Seszelach występuje klimat tropikalny, średnia temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 28 stopni, wyróżniamy dwie pory – deszczową i suchą. Najlepiej na Seszele jechać w okresie od maja do października, wtedy jest pora sucha, opady mogą pojawić się sporadycznie, a przez większość dnia będziecie obserwować piękny błękit nieba. Jednak jak w większości kierunków tropikalnych wyjazd na Seszele warto rozważyć również w innym okresie – mimo że deszcz może występować częściej, warto jechać np. w listopadzie czy kwietniu, jest taniej i równie pięknie.

Podsumowując: Seszele to zdecydowanie kierunek, który warto brać pod uwagę planując swoją egzotyczną wyprawę. Piękne plaże, luksusowe hotele oraz gwarancja doskonałej pogody, sprawia, że każdy na długo zapamięta te wakacje.