single

Argentyna, którą warto poznać

Jeżeli marzysz o wakacjach życia, zapomnij o popularnych destynacjach turystycznych i wybierz się w podróż do dalekiej Argentyny. Kraj ten zachwyci cię ogromną różnorodnością geograficzną. Miłośnicy przyrody i wszyscy turyści, którzy mają w sobie żyłkę odkrywcy mogą przemierzać rozległe obszary i podziwiać niesamowite krajobrazy od panoram patagońskich po niezwykłe pampy. Wczasy w Argentynie na pewno na długo pozostaną w twojej pamięci.

Majestat lodowców
Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję zobaczyć lodowiec, wie, jak ogromne wrażenie może zrobić gigantyczna lodowa góra. Lodowiec Perito Moreno w Parku Narodowym Los Glaciares na obrzeżach miasta El Calafate, na południowym zachodzie kraju, jest znany z kilku powodów. Po pierwsze fascynuje swoim majestatycznym wyglądem. Po drugie, jest to jeden z niewielu lodowców, który rośnie, a nie kurczy się, powiększając się nawet o dwa metry dziennie. Po trzecie, mówi się również, że Perito Moreno to trzecia, co do wielkości rezerwa słodkiej wody na świecie.

http://planetescape.pl/kraj/argentyna/

Pobudzające wyobraźnię Wodospady Iguazu

Wycieczki w to miejsce to obowiązkowy punkt programu podróży do Argentyny. Wodospady Iguazu zostały uznane za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata i są bez wątpienia najczęściej odwiedzanym miejscem w Misiones i jedną z najbardziej imponujących atrakcji przyrodniczych w Argentynie i na świecie. Rzeka Iguazú ma swój początek w stanie Parana w Brazylii. Biegnie przez rozległe płaskowyże, by w kanionie o nazwie Diabelskie Gardło licznymi kaskadami wpaść do rzeki Parana. Legenda głosi, że w rzece mieszkał wielki wąż o nazwie "Boi". Aby uspokoić jego dzikość, rdzenni mieszkańcy tych terenów składali, co roku w ofierze kobietę. Ale kiedy jeden z dzielnych wojowników porwał kobietę i uratował ją przed tradycyjnym obrzędem, uciekając przez rzekę, Boi wybuchnął gniewem, pochylił ciało i rozdzielił rzekę tworząc katarakty, oddzielające mężczyznę od kobiety.

Zderzenie z argentyńską przyrodą w Parku Narodowym Nahuel Huapi
Parque Nacional Nahuel Huapi to ogromny obszar chroniony w Patagonii, wypełnionym jeziorami i dziką przyrodą, nad którym góruje uśpiony wulkan Mount Tronador. Rozległy rezerwat jest rajem dla turystów pieszych i miłośników przyrody. Istnieje tu wiele górskich refugios, rustykalnych schronisk turystycznych, które są doskonałym miejscem odpoczynku dla wędrowców. Bo wycieczki po terenie Parku mogą zmęczyć. Są jednak szansą zetknięcia się z prawdziwie dziką naturą. Po kilku dniach spędzonych na fascynujących wyprawach, udaj się do tętniącego życiem miasta Bariloche w poszukiwaniu dawnej cywilizacji. Miasto słynie z czekolady, piwa wytwarzanego w lokalnych manufakturach oraz doskonałych tras dla narciarzy.

Quebrada de Humahuaca
W północnej prowincji Jujuy w Argentynie znajduje się dramatyczna dolina Quebrada de Humahuaca. Wąwóz ten jest wypełniony kolosalnymi formacjami skalnymi i usiany miejscowymi osadami keczua. Nie bez powodu miejsce to wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Quebrada de Humahuaca, jest częścią ważnego szlaku handlowego o nazwie Camino Inca, którego historia sięga około 10 000 lat wstecz. W dolinie można spotkać widoczne ślady prehistorycznych społeczności łowiecko-zbierackich, pozostałości po Imperium Inków z XVI wieku i świadectwa walki o niepodległość w XIX i XX wieku. Wyrusz na wycieczkę śladami historii i poznaj Argentynę również od tej wyjątkowej strony.