single

Marokańskie skarby: Atlas Średni

Marokańskie skarby: Atlas Średni

Choć wycieczki w marokańskie góry są jeszcze niezbyt popularne, Atlas Średni z pewnością zasługuje na uwagę. To wyjątkowe, pełne uroku pasmo górskie sprawia, że Maroko staje się krajem bardzo atrakcyjnym dla miłośników pieszych wędrówek oraz wspinaczki. Na chwilę obecną tylko nieliczne biura podróży oferują wycieczki na teren tej górskiej krainy, jednak zainteresowanie Atlasem Średnim konsekwentnie wzrasta. Jakie czynniki mają największy wpływ na rosnącą popularność tego pasma? Jest ich wiele.

Atlas Średni to przede wszystkim piękne krajobrazy oraz piękne, ukryte w dolinach osady przyciągające swą tradycyjną atmosferą. Piękne lasy jodłowe i cedrowe są kolejnym magnesem dla zaglądających na ten teren turystów. W wielu osadach można się spotkać z Bernerami, którzy znani są przede wszystkim jako rewelacyjni tkacze. Na gości czekają też takie atrakcje, jak zbiornik Bin el-Widan. Nad jego brzegami turystyka rozwija się coraz lepiej, co jest zasługą doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych w tym miejscu. Dla tych, którzy kochają górskie jeziora, ciekawą propozycją wycieczki po Atlasie Średnim może się okazać wędrówka szlakiem jezior, to malownicza i pełna atrakcji trasa, którą z pewnością warto przemierzyć.
Atlas Średni cieszy się też coraz większym uznaniem w oczach miłośników wspinaczki. W tych marokańskich górach czekają na nich coraz lepiej zagospodarowane ośrodki wspinaczkowe, w gronie których wyróżnia się Centrum Azru. Popularnym ośrodkiem dla miłośników tego sportu jest również Imuzzer du Kandar – malownicze miasteczko, które przyciąga swym typowo marokańskim charakterem. Wielką atrakcją na terenie Atlasu Średniego jest również Park Narodowy Dżabal Tazzeka, uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc w północnej części kraju. Tu można podziwiać i wspaniałe, dzikie lasy, i tak wspaniałe zwierzęta, jakimi są jelenie berberyjskie.

Atlas Średni, choć mało znany, kryje na swym terenie wiele wspaniałych atrakcji. I choć dla wielu turystów Maroko to przede wszystkim wspaniałe wybrzeża i coraz bardziej popularne kurorty, wycieczki po górach tego kraju stają się coraz bardziej popularne. Dla aktywnych turystów oraz dla tych, którzy w czasie swych podróży szukają niebanalnych atrakcji, Atlas Średni może się okazać obszarem niezwykle atrakcyjnym nie tylko dla miłośników aktywnego wypoczynku.