single

Odwiedzając Międzyzdroje

Międzyzdroje to chyba jedna z najpiękniejszych miejscowości nadmorskich w  Polsce. Położona w województwie zachodniopomorskim przyciąga  środowiskiem naturalnym składającym się zarówno z wydm i torfowisk jak  również klifów i wzgórz morenowych. Jest bogata w leśne bogactwo  przyrody, które oferuje Wyspa Wolin. Znajdziemy tu mnóstwo atrakcji tych  pochodzących z natury i udostępnianych przez miasto. Najpierw jednak  odpowiedzmy na pytanie, dlaczego powinniśmy się wybrać właśnie w  Międzyzdroje?

 Unikalne połączenie miasta i natury

 Międzyzdroje za sprawą człowieka niezmiennie integruje się z Morzem  Bałtyckim. Infrastruktura miejska zbudowana jest centralnie nad plażą.  Wszystko to sprawia, że przechadzając się ulicznym deptakiem czujemy  obecność bryzy morskiej. Podczas wietrznej pogody nie trzeba, zatem  wychylać się bezpośrednio na plażę. Przybliżony efekt inhalacji  otrzymamy przebywając w centrum miasta. Z kolei chcąc otoczyć się samym  morzem możemy udać się 395 m w jego głąb za sprawą klimatycznego pomostu  powszechnie nazywanego Molem w Międzyzdrojach. Jest to ogromny pozytyw  dla wszystkich, którzy upatrują w nadmorskich wyjazdach wartości  zdrowotne.

 Nie tylko plaża…

 W Międzyzdrojach swoje miejsce odnajdą nie tylko fani biernego  wypoczynku, ale również prawdziwi miłośnicy aktywności fizycznej. Na  wschód i zachód od miasta rozciąga się długi pas dzikiej plaży biegnącej  wzdłuż klifów. Tu naprawdę można odetchnąć dużą dozą prywatności w  letnim sezonie. Miasto oferuje także Pokazową Zagrodę Żubrów znajdującą  się na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego. Zdecydowanie można tu  poczuć ducha Króla Lasu i nie tylko, bo inne leśne stworzenia również  zdobią to miejsce. Po wizycie u zwierząt dobrym pomysłem jest udanie się  na wzniesienie o nazwie Kawcza (61 m n. p. m.) Na zboczu znajduje się  punkt widokowy o nazwie Kawcza Góra, który stwarza niepowtarzalną  okazję, aby na morze móc spojrzeć „z góry”.

 A co słychać w mieście?

 Międzyzdroje oferują szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. W samym  centrum mieszczą się obok siebie Planetarium, Oceanarium, Muzeum Figur  Woskowych. Maluchy mogą do woli bawić się na placu zabaw położonym tuż  przy Alei Gwiazd, której ścieżki znanych uścisków dłoni prowadzą  bezpośrednio na plażę. Typ imprezowicza ma do dyspozycji liczne bary i  kluby w samym sercu miasta. Tam naprawdę można poczuć wakacyjny czas  dobrej zabawy! A gdy dotyka znużenie i pojawia się chęć zmiany klimatu  Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina zachęca do przyjemnego odpoczynku na  ławce przy spokojnej fontannie otoczonej pięknem kolorowych kwiatów.  Tuż nad parkiem kwiecisty Paw Tolek dodaje przedmowy tego uroku.  Dosłownie obok możemy się wybrać do Międzynarodowego Domu Kultury, w  którym w zależności od czasu, w jakim się wybieramy, możemy napotkać  ciekawe wystawy. Dla przykładu pod koniec sierpnia 2018 roku dostępne  były inspirujące zdjęcia z życia Ireny Szewińskiej. Miasto posiada  Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego dla prawdziwych  miłośników nadmorskich gatunków ptaków i nie tylko. Nie zapominajmy też o  Amfiteatrze i o wszelkich wydarzeniach sezonowych organizowanych na  deskach tego obiektu.

 Nie ma, zatem innej możliwości, jak tylko spróbować międzyzdrojskiego  klimatu i przekonać się o jego pięknie na żywo. Z pewnością jest to  miejsce, które pozostawia na długo ślady doskonałych wspomnień i wrażeń!