single

Pojedź na wakacje do Kambodży!

Wakacje to doskonała okazja, aby wybrać się w podróż do innego kraju i poznać inną kulturę. To czas na wypoczynek i relaks, kiedy możemy oderwać się od codziennych problemów i popatrzeć na piękne krajobrazy. Jeśli zastanawiasz się gdzie wybrać się na wakacje to warto pomyśleć nad podróżą do Kambodży! Jest to miejsce w którym zobaczysz ruiny kompleksu Angkor, które uznawane jest za ósmy cud świata. Ponadto w Kambodży będziemy mogli nacieszyć oczy posągami bogów, mistycznymi świątyniami oraz murami, które oplatane są przez korzenie wielkich drzew. Kambodża to nie tylko mistyczne świątynie i posągi, ale także piękna i długie plaże oraz bajeczne wioski i jeziora. To miejsce, które na pewno pozwoli Ci się oderwać od codzienności i przenieść do całkiem innego świata i kultury. Jeśli chcesz pojechać na wakacje, w których nie tylko wypoczniesz, ale również pozwiedzasz i nabierzesz energii do dalszej pracy to jestem pewna, że Kambodża będzie do tego idealnym miejscem! Długo nie będziesz mógł zapomnieć o tej podróży!

http://planetescape.pl/kraj/kambodza/

Kiedy najlepiej jechać do Kambodży?
Zdecydowanie najlepszym terminem na podróż do Kambodży jest okres pomiędzy listopadem, a lutym. Wtedy temperatura powietrza zwykle nie przekracza 25 stopni Celsjusza oraz nie ma zbyt wielu opadów w tym rejonie. Jedynym minusem spędzania wakacji z tym okresie w Kambodży jest to, że możemy tak spotkać wielu turystów, dlatego plaże oraz inne atrakcje mogą być masowo oblegane przez turystów. Odradza się także odwiedzanie Kambodży w czasie od maja do października, ponieważ w tych miesiącach panują bardzo wysokie temperatury – czasami przekraczają one nawet 35 stopni Celsjusza. Ponadto możemy się wtedy spotkać z dużymi i intensywnymi ulewami.

Co warto zobaczyć w Kambodży?
Planując swoją podróż do Kambodży koniecznie powinniśmy skorzystać z oferty, którą przygotowało dla nas biuro podróży Planet Escape. W planie przygotowali oni dla nas wycieczkę do zapierającego dech w piersi miasta Bangkok oraz odkrywanie mistycznych świątyń Angkoru. Ponadto będziemy mieli szansę zagościć na wyspie Koh Yao Yai, która znajduje się na wybrzeżu andamańskim w Tajlandii. Czeka nas także relaks na bajecznych plażach oraz degustowanie oryginalnych i niezapomnianych potraw z ulicznych jarmarków. Koniecznie będziemy musieli się również przejechać tu tukiem po Chinatown w Bangkoku!

Zwiedzanie mistycznych świątyń w Angkor
Będąc w Angkor koniecznie musimy zobaczyć kompleks świątyń Angkor, które są uznawane za jeden z ośmiu cudów świata. Do końca życia będziemy pamiętać wygląd wielu zapierających dech w piersi, precyzyjnie ozdobionych świątyń, które nagle pojawiają się w samym centrum dżungli. To jest coś, co każdy z nas powinien zobaczyć w życiu chociaż raz!

Podróż po Bangkoku
Zwanym miastem legendą – Bangkok to miejsce, które naprawdę warte jest zobaczenia oraz zwiedzenia. To tutaj łączy się nowoczesność, historia oraz egzotyka naraz. Możemy tutaj być świadkami modlitwy mnichów, którzy spędzają czas w świątyniach, możemy także przespacerować się pełnym aromatów oraz zapachów i kolorowych owoców i warzyw rynkiem. Stamtąd przechodzimy do modernistycznego centrum handlowego, nowoczesnych hoteli oraz szalonego życia nocnego. Na pewno możemy nazwać Bangkok miastem pełnym kontrastów oraz życia, energii. Obowiązkowo także musimy odwiedzić Pałac Królewski i zobaczyć Wielkiego Buddę! Ciekawym doświadczeniem będzie również kurs gotowania, dotyczący tajników tajskiej kuchni oraz spróbowanie świeżych owoców i warzyw z ulicznych straganów.

Odpocznij na rajskich plażach wyspy Koh Yao Yai!
Na koniec zwiedzania czekać nas będzie odpoczynek i relaks na bajecznych plażach wyspy Koh Yao Yai. Będziemy mogli się wylegiwać na piasku, który jest niczym mąka i podziwiać turkus i czystość wody, w której każdej chwili będziemy mogli się zanurzyć.