single

Spędź wakacje swoich marzeń na bajecznej Jamajce!

Wakacje to czas, na który każdy z nas czeka z wielkim upragnieniem. Nareszcie możemy kupić bilet, spakować walizkę oraz pojechać w jakieś piękne miejsce, po to aby odpocząć i chociaż trochę się zrelaksować. A gdzie można się lepiej zrelaksować niż na Jamajce? Pomyśl - czy może być coś lepszego niż wakacje pod ogromną palmą oraz lecąca w tle muzyka reggae? Jamajka to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji swoich marzeń! Tutaj możesz odpoczywać na cieplutkim piasku przy lazurowych wodach Morza Karaibskiego – popijając drinka oraz słuchając rytmicznej muzyki. Właśnie w tym miejscu poznasz oryginalną kulturę, zanurkujesz na kolorowej rafie, spróbujesz miejscowego rumu oraz zerwiesz banany i mango wiszące na drzewach. Jeśli dalej masz wątpliwości co do tego czy warto spędzić wakacje na Jamajce – to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!

Planetescape.pl

Kiedy jest najlepszy czas na to, aby polecieć na Jamajkę?
Odpowiedź brzmi: zawsze! Na pewno najlepszym czasem na to, aby wybrać się w podróż na Jamajkę jest okres od grudnia do kwietnia, ponieważ jest to pora sucha, więc ominą nas największe opady na wyspie. Generalnie jednak opady na tej wyspie są krótkotrwałe, więc można tam podróżować niemal zawsze, ponieważ pogoda oraz temperatura na wyspie jest bardzo sprzyjająca. Najwyższe temperatury wahają się od 30 stopni Celsjusza do 32 stopni Celsjusza. Natomiast nocą odczuwalna temperatura mieście się w przedziale od 22 do 26 stopni Celsjusza. Mało tego, nawet woda w morzu przez cały rok wynosi od 26 do 28 stopni Celsjusza – jest to więc perfekcyjne miejsce na urlop – niezależnie od pory roku!

Co warto zobaczyć będąc na Jamajce?
Bardzo dobrą oraz ciekawą ofertę podróży na Jamajkę znajdziesz na stronie biura podróży Planet Escape. Oferują oni swoim klientom relaks na rajskich plażach o białym piasku oraz zabawę w rytmie reggae i drinki z rumem. Ponadto będziesz miał zapewnioną wizytę w muzeum Boba Marleya w Kingstone, a także oglądanie podwodnego świata na Treasure Beach. Dodatkowo wybierzecie się na bajkowe plaże Negrilu oraz przemierzycie trasy zielonej dżungli. Na pewno nie będziecie się nudzić w trakcie tego pobytu na Jamajce! I będzie to wydarzenie, które będziecie wspominać jeszcze przez długi czas!

Zobacz na własne oczy plażę skarbów!
Będąc na Jamajce obowiązkowo musisz udać się do jednej z najpiękniejszych plaż Jamajki – na Plażę Skarbów. To tutaj będziecie mogli wybrać się na trekking po dżungli lub oddać się nurkowaniu z rurką czy też surfowaniu na pobliskich plażach oraz zatoczkach. Sama Plaża Skarbów to aż 10 kilometrów naturalnie czarnych piasków oraz zapierających dech w piersiach koralowych plaż.

Zawitajcie w Kingston – sercu Jamajki!
To właśnie w Kingston znajdziecie najlepsze na całej wyspie restauracje oraz knajpki, w których zaserwują Wam niezapomniane w smaku – tutejsze specjały. Obowiązkowo także powinniście się udać do Muzeum Boba Marleya, aby móc poczuć klimat tego niezwykłego miejsca. Spacer po mieście pomoże Wam się zrelaksować i poznać chociaż trochę tutejszą kulturę.

Koniecznie zajrzyj na Plażę Negril!
Plaża Negril to miejsce, gdzie obowiązkowo należy udać się na imprezę! Jest tu jedenaście kilometrów plaż, której widoku na pewno nie zapomnicie przez długi czas. Tutaj również będziecie mogli podziwiać piękne rafy koralowe oraz nieskazitelnie czyste wody Morza Karaibskiego. A gdy wybierzecie się na spacer trochę dalej brzegiem morza to będziecie mogli dostrzec całą gamę zwierzyny od krokodyli po barwne, piękne ptaki. Dowiecie się jak należy łowić krewetki wedle techniki sprzed ponad 400 lat – na pewno jest to ciekawe doświadczenie, o którym nie zapomnicie jeszcze przez długi czas!