single

Co musisz wiedzieć o Seszelach?

Seszele to kraj wyspiarski, który jest położony na Oceanie Indyjskim, około 1600 kilometrów od wybrzeży Afryki. Przez wiele lat był uważany za kierunek dla podróżników o grubszym portfelu – co wspierała wysoce rozwinięta infrastruktura na wyspach oraz dosyć drogie usługi. Niewielu podróżników ekonomicznych decydowało się na wyprawy w te wyspy. Obecnie ten stan rzeczy zaczął się zmieniać, od kiedy linie lotnicze udostępniają bilety w promocyjnych cenach, a podróżowanie jest w modzie i ludzie są skłonni wydać więcej pieniędzy na wakacje. Powodów, by wybrać się w to miejsce jest wiele – krajobrazy, tradycyjna kuchnia i kultura kreoli czy odseparowanie się na trochę od reszty świata. Jeśli interesuje was ten kierunek, koniecznie przeczytajcie artykuł poniżej. 

Chcesz odwiedzić Seszele? Pamiętaj, znakomita oferta czeka na Ciebie na  Planetescape.pl!

Jaka jest najlepsza pora na wycieczkę na Seszele?
Wysoka temperatura na Seszelach trwa przez cały rok, więc śmiało można się tam wybrać w dowolnym terminie. Dzieje się tak głównie za sprawą klimatu tropikalnego, który charakteryzuje się stałą temperaturą i wysoką wilgotnością. Na Seszelach występują dwie pory roku, deszczowa i sucha – deszczowa przypada na miesiące od grudnia do marca, a sucha od kwietnia do listopada. Jeśli jesteście miłośnikami zapierających dech w piersiach zielonych krajobrazów, najlepiej wybrać się na przełomie pory deszczowej i suchej, kiedy wyspy są w rozkwicie. Poza tym pomiędzy październikiem i marcem możemy kupić znacznie tańsze bilety lotnicze. Jakie są plusy podróżowania w porze suchej? Duża szansa na obserwowanie niespotykanych nigdzie indziej gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku – koniecznie wybierzcie się na safari po wyspach! Piękna pogoda na Seszelach sprzyja także rozmaitym aktywnościom - każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakich dokumentów potrzebujemy by dostać się na wyspy?
Podróżując na Seszele w celach turystycznych nie na dłużej niż na 90 dni, będąc obywatelem Polski nie mają obowiązku posiadania wizy wjeżdżając na teren kraju. Jeśli więc twój wyjazd ma inny cel niż turystyka i rekreacja, powinieneś złożyć wniosek o wiz zgodnie z twoimi potrzebami. Aby wjechać na Seszele trzeba okazać paszport (ważny przez co najmniej sześć miesięcy), czasem urzednik może poprosić o pokazanie biletu powrotnego albo podania adresu, pod którym się zatrzymamy. Nie zapomnij również o wykupieniu ubezpieczenia podróżnego - nigdy nie wiadmo, co może się przytrafić.

Informacje geograficzne i kilka ciekawostek 
Seszele to wyjątkowe miejsce na Ziemi. Do archipelagu seszelskiego należy 115 wysp pochodzenia wulkanicznego, z czego kilka z nich geologicznie zbudowane są z granitu, co jest unikalne na globalną skalę – nie zobaczycie tego nigdzie indziej! Na 115 wysp jedynie 33 są zamieszkałe. Szacuje się, że ludności na Seszelach mieszka około 90 tysięcy, w tym większość ma pochodzenie kreolskie. Niegdyś wyspy należały do kolonii francuskiej, czego ślady widać w nazwach ulic czy umiłowania do jedzenia śniadań na słodko. Warto tu przyjechać ze względu na fascynującą kulturę kreolską, jak wiadomo Kreole zamieszkują różne miejsca na świecie (w tym Luizjanę w USA, Karaiby czy inne wyspy Oceanu Indyjskiego), dlatego śledzenie drobnych różnic w poszczególnych grupach może stać się obsesją podróżnika. Warto wiedzieć, że Kreole to bardzo sympatyczni i otwarci ludzie, którzy lubią turystów i są skłonni im pomagać za uśmiech. Największą seszelską wyspą jest wyspa Mahe (ze stolicą Victorią) i to właśnie tutaj przybywa najwięcej turystów. Nie ma problemu jednak z wykupiniem rejsu na inne wysepki.