single

Urlop w Wenezueli - co warto zobaczyć?

Wenezuela to państwo znajdujące się w północnej części Ameryki Południowej nad Oceanem Atlantyckim. W ostatnich latach jej popularność rośnie, a to dlatego, że może szczycić się wyjątkową przyrodą i pięknymi plażami. Na terenie kraju znajduje się również wiele atrakcji historycznych i dotyczących bogatej kultury Wenezuelczyków. Które z nich koniecznie trzeba zobaczyć podczas wyprawy do Wenezueli? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

Salto Angel

Pod tą nazwą kryje się najwyższy wodospad na całym świecie. Ma około jednego kilometra wysokości, a najwyższy strumień wody ponad 800 metrów. Najlepszym terminem na oglądanie go jest pora deszczowa, a więc okres trwający od października do maja. Wówczas prezentuje się najpiękniej i można go podziwiać z poziomu łódki, a nie tylko z samolotu. Jego nazwa nawiązuje do Jamesa Angela, który odkrył wodospad w 1935 roku.

Panteon Narodowy Wenezueli

Panteon Narodowy Wenezueli, znany jako Ołtarz Ojczyzny,  znajduje się w starym mieście Caracas, gdzie kiedyś stał kościół Świętej Trójcy. Świątynia ta została zniszczona niemal kompletnie podczas trzęsienia ziemi w pierwszej połowie XIX wieku. Znajduje się tutaj nawa główna poświęcona Simonowi Bolivarowi, który był przywódcą walk o wyzwolenie Ameryki Południowej. Pochowano tutaj ponad 140 osób, a wśród nich prezydentów Wenezueli i bohaterów wojny o niepodległość. Sale w panteonie są ozdobione pięknymi dekoracjami i rzeźbami autorstwa Tito Salasa.

Morrocoy National Park

To park narodowy znajdujący się na wyspie, który przypomina karaibskie krajobrazy. Znajduje się tutaj jedna z najpiękniejszych plaż na świecie, barwne rafy koralowe i fantastyczna roślinność. Miejsce to przyciąga turystów chcących odpocząć od zgiełku miasta w pięknych okolicznościach przyrody, a także miłośników sportów wodnych. Złoty piasek pięknie kontrastuje z szafirową wodą i bujnymi palmami, a na miejscu można podziwiać flamingi, pelikany, żółwie morskie, delfiny, wieloryby i wiele innych zwierząt.

Zabytki w Caracas

Caracas to stolica Wenezueli i największe miasto w kraju. Znajduje się tutaj mnóstwo restauracji, w których warto skosztować lokalnych przysmaków, ale przede wszystkim historyczne zabytki, z których Wenezuelczycy są bardzo dumni. Jednym z nich jest na przykład Archikatedra św. Anny, której budowę rozpoczęto w XVII wieku. To tutaj ochrzczony został bohater narodowy, Simon Bolivar, a wnętrza świątyni są ozdobione dziełami Juana Pedro Lopeza czy też Francisco Jose de Lermy. Ciekawym obiektem jest również Pałac Miraflores, czyli neoklasycystyczna budowla z końca XIX wieku, która obecnie stanowi siedzibę rządu oraz prezydenta.

Playa El Yaque

Playa El Yaque to imponująca plaża, która nazywana jest jedną z siedmiu najlepszych na świecie lokalizacji do uprawiania kitesurfingu oraz windsurfingu. Przyciąga entuzjastów wodnych sportów z całego świata, a zwłaszcza z Europy. Infrastruktura jest tutaj zaawansowana, a naturalne warunki pozwalają na wiele godzin szaleństw niemal o każdej porze roku. Jest to również idealne miejsce na odpoczynek w promieniach słońca i przy akompaniamencie szumu fal.