single

Największe atrakcje Meksyku

Meksyk jest państwem o bogatej kulturze i zwyczajach, a także pysznej kuchni
i niezapomnianych krajobrazach. Często pomijany jest przy wyborze miejsca do odpoczynku, a potrafi zaskoczyć!

Cenotes
Cenote to nazwa studni, która powstała w sposób naturalny. Jest ona połączona z wodami gruntowymi i powstaje w wapiennych skałach. Najwięcej tych pięknych studni można spotkać na półwyspie Jukatan. Widok nieskazitelnej wody, wyżłobionych skał i roślinności wokół tworzy niezapomniany widok. Do najbardziej popularnych i dostępnych dla turystów należą Cenote Ik Kil i Cenote de Dzitnup.

http://planetescape.pl/oferta/meksyk-plaze-pacyfiku-i-kultura-meksyku/ 


Chichén Itzá
Każdy chociaż raz w filmach dokumentalnych widział tą świątynię. Chichén Itzá to ośrodek religijny Majów. Swoim wyglądem przypomina piramidę zakończoną niskim budynkiem. Z czterech stron budowli znajdują się szerokie schody. Można tutaj zobaczyć Świątynię Wojowników oraz Dziedziniec 1000 Kolumn. Na samej górze świątyni znajduje się posąg na którego kolanach umieszczano naczynie na wycięte serca ludzi. Obrzędy Majów zostały odwzorowane w filmie „Apocalypto” w reżyserii Mela Gibsona.

Kryształowa Jaskinia
Jaskinia ta jest jednym z najbardziej niesamowitych miejsc za naszym globie. Znajduje się w górach Naica. Jaskinia wypełniona jest ogromnymi kryształami, a znajduje się 300 metrów pod ziemią. Wygląda to jakby to kryształy podtrzymywały jaskinię. Niektóre z kryształów ważą nawet do 55 ton.

Muzeum pod wodą
Tak, to nie żart. W wodach Morza Karaibskiego nieopodal miasta Cancun znajduje się muzeum. Posągi i rzeźby znajdujące się w muzeum zostały wykonane przez artystę Jasona de Caires pochodzącego z Wielkiej Brytanii. Muzeum można zwiedzać nie tylko poprzez nurkowanie, ale także z pokładu łodzi ze szklanym dnem.

Most Baluarte
Most ten to najwyższym wiszącym mostem na świecie. Jego budowa trwała 4 lata i kosztowała majątek, bo aż 145 milionów dolarów. Jego otwarcie miało miejsce w 2012 roku. Warto dodać, że most znajduje się około 403 metrów nad ziemią. Wybudowanie mostu miało jednak swój podstawowy cel - skróciło drogę z miasta Concordi do Pueblo Nuevo o cztery godziny. Trasa między miastami zajmuje obecnie około 6 godzin i pomija dotychczas użytkowaną niebezpieczną drogę.

Wyspa Lalek
Wyspa lalek to miejsce, które przyprawia o ciarki na skórze. Wyspa ta znajduje się na południe od stolicy Meksyku. Na drzewach wiszą na drutach lub sznurach obwiniętych wokół szyi lalki. Legenda głosi, że w pobliżu wyspy straszy duch dziewczynki, która umarła poprzez utonięcie w jednym z kanałów. Pewnego dnia na wyspie zamieszkał mężczyzna, który z dnia na dzień opuścić swoją rodzinę i dom. Pewnego dnia usłyszał krzyki tonącej dziewczynki, lecz gdy przybiegł na miejsce było już za późno. Po kilku dniach w tymże kanale znalazł lalkę. Z szacunku dla dziewczynki umieścił ją na drzewie. Wierząc, że dziewczynka tego pragnie szukał innych lalek na wysypiskach a nawet wymieniał wyprodukowaną żywność na lalki od pobliskich mieszkańców i również umieszczał je na drzewach. Tak powstała wyspa z niewyobrażalną ilością lalek na drzewach. Pomimo tego wyspa i teren podmokły, który jest połączony wieloma kanałami są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.