single

Największe atrakcje Kuby

Kuba kojarzy się nam przede wszystkim z pięknymi plażami, starymi samochodami, cygarami, tytoniem, a także z piratami i tańcami: salsą i mambo. Luba to nie tylko to. Na wyspie znajdziemy wiele atrakcyjnych miejsc, które trzeba zobaczyć będąc na wyspie. Wyspa jest położona w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Wyspę otacza wiele mniejszych wysepek. Jest co podziwiać.

Hawana
Hawana to stolica Kuby i zarazem największe miasto i port na Karaibach. Zwiedzanie stolicy warto rozpocząć od najstarszej jej części, która została wpisana na listę zabytków UNESCO. Zdarte mury budynków, z małymi balkonikami i porozwieszane sznury nadają miejscu unikatowy klimat. Nie można ominąć tutaj Placu Katedralnego i Katedry Niepokalanego Poczęcia, która została wybudowana w XVII wieku. Można tam również znaleźć
klimatyczne restauracje, kawiarnie, muzea, czy hotele. Hawana to także miejsce do spotkań, a w szczególności do tańców w rytmie muzyki zespołu Buena Vista Social Club

http://planetescape.pl/oferta/kuba-hawana-i-bezludna-cayo-santa-maria/ 


Trinidad i cukrowa dolina
Zabytki te również wpisane są na listę zabytków UNESCO. Trinidad to trzecie pod względem wielkości miasto na Kubie. Miasto, a przynajmniej jej zabytkowa część, wypełnione budynkami pomalowanymi w żywe kolory z pomarańczowo-czerwonymi dachami wygląda jakby wyrosło pośród palm i gór. W pobliżu miasta znajduje się Dolina Cukrowa - to właśnie tam uprawiano trzcinę cukrową, która rozsławiła miasto.

Port Cienfuegos
Miasto nazywane jest "perłą południa". Jego największymi atrakcjami są zabytki starówki, plac ze znajdującą się tam katedrą, teatrem oraz łukiem triumfalnym, a także bulwar del Prodo. Można udać się również na kolację do Palacio de Valle lub imprezę taneczną w rytm kubańskiej muzyki.

Santiago de Cuba
Była stolica Kuby. Znajdują się w niej liczne muzea i galerie, muzeum rumu Bacardi, plac Parque Cespedes i Muzeum Dawnej Kuby, które mieści się w najstarszym budynku na całej Kubie. W mieście co roku odbywa się lipcowa parada kostiumowa w rytm afrykańskich bębnów, które przyciąga wielu turystów.

El Cobre
El Cobre jest ważnym punktem wycieczki dla każdego chrześcijanina. Znajduje się tam bowiem sanktuarium z drewnianą figurą czarnej Matki Boskiej z dzieciątkiem Jezus. Rzeźbę znaleziono u brzegów Zatoki Nipe w 1608 roku. Legenda głosi, że Madonna ta uratowała w XVII wieku od utonięcia trzech mężczyzn.

Baracoa
Jest to niezwykle malownicza miejscowość. Plaże, góry, las tropikalny są idealne do pieszych wycieczek, ale także do odpoczynku. Góry w dawnych czasach były zamieszkane przez Indian. W pobliżu znajduje się wyspa Playa Maguana, która jest jedną z najpiękniejszych plaż na Kubie.

Dolina Vinales
Dolina w całości została wpisana na światową listę UNESCO. Położona jest w górach Sierra de los Órganos, w zachodniej części Kuby. Największą atrakcją doliny są mogotes, czyli ogromne skały porośnięte bujną roślinnością. Jest tam niezwykle zielono i dziko. Można tam zobaczyć także ogromne malowidła skalne, które przedstawiają historię ewolucji człowieka. Jest to mural wykonany w latach 60.