single

Najpiękniejsze miejsca na Hawajach

Hawaje to nie tylko piękne plaże, palmy kokosowe, drinki z palemkami i hawajskie wieńce z kwiatów. Hawaje to też piękne krajobrazy. Hawaje to jeden ze stanów USA, a także archipelag o takiej samej nazwie. Powstał w wyniku wybuchów wulkanów, dzięki czemu jest malowniczą krainą. Co warto zobaczyć wybierając się w podróż na Hawaje?

Park Narodowy Wulkany Hawai'i
Park został założony już w 1916 roku. Park ma krajobraz iście wulkaniczny. Wysokie skały na wybrzeżu porośnięte roślinnością, tereny zalane lawą. Co ważne na terenie parku znajdują się dwa czynne wulkany i największe wulkany na świecie, dlatego miejsce to odwiedza duża liczba naukowców. Na terenie parku żyją także rzadko występujące zwierzęta i rośliny. Wybierając się tam zobaczymy jak mógł kiedyś wyglądać nasz świat, gdy pełen był czynnych, wybuchających wulkanów.

Park Narodowy Haleakala
Ten park również przedstawia krajobraz wulkaniczny. Znajduje się na wyspie Maui i ma powierzchnię 118 kilometrów kwadratowych z czego 100 jest nietknięte przez człowieka. Opcja zwiedzania jest dostępna, lecz bo wyznaczony trasach i to po nawietrznej części wyspy. Legenda głosi, że to heros Maui uwięził pod ziemią słońce, by dzień trwał dłużej stąd pojawiły się na wyspie wulkany.

Honolulu
Nazwę Honolulu każdy kojarzy. Jest to stolica stanu Hawaii i jednocześnie największe miasto tam się znajdujące. Dzięki szybkiemu rozwojowi jest znanym ośrodkiem turystycznym, biznesowym, ale także militarnym. Na jego wybrzeżach zobaczymy piętrzące się wysoko biurowce. To na Honolulu znajduje się Pearl Harbor, baza wojskowa. Honolulu to także ważny ośrodek handlowy i port morski.

Molokini
Jest to mała wysepka należąca do Hawajów. Co ciekawe powstała wskutek zalania krateru wulkanu. Kształtem przypomina półksiężyc. Reszta wulkanu znajduje się pod wodą. Wyspa jest dostępna dla turystów oraz dla nurków i płetwonurków.

Wodospad Wailua
Wodospad ten jest jednym z największych jakie znajdują się na Hawajach, a dokładnie na wyspie Kauai. Posiada on 35 metrów wysokości. Teren wokół porośnięty jest piękną, zieloną roślinnością. Niegdyś wodospad był wykorzystywany do udowadniania męskości przez Hawajczyków. Musieli on z niego skoczyć dowodząc swojej odwagi.

Zatoka Hanauma
Zatoka ta zwana „Krzywą Zatoką” cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Jej nazwa pochodzi właśnie od jej niecodziennego kształtu - jest zaokrąglona. Kolor wybrzeża, zielonych palm i pięknej błękitnej wody z jasną barwą piasku tworzą piękny krajobraz. Na jej terenie znajduje się także park narodowy. Przebywając na jej terenie nie można niczego dotykać, nie można źle traktować zwierząt. W zatoce występują zielone żółwie morskie.

Centrum Kultury Polinezyjskiej
Centrum Kultury Polinezyjskiej znajduje się na wyspie Oahu, a dokładnie na północnym jej wybrzeżu. Jest to tak naprawdę park, w którym turysta może znaleźć stałe wystawy, ale także wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach, np. obserwować występ tancerzy w tradycyjnych strojach. Dzięki temu turyści mają okazję poznać dawne zwyczaje, tryb życia i kulturę mieszkańców tej części świata.