single

Atrakcje Maroka

Maroko to państwo położone w północno-zachodniej Afryce, nad Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim. Jest jednym z najważniejszych miast świata jeśli chodzi o historię kultury. Ponadto jest to kraj pustynny ze wspaniałymi górami, setkami kilometrów wybrzeży, który stanowi prawdziwą mekkę dla backpackerów, czyli turystów-podróżników organizujących wyprawę na własną rękę. Jednak kiedy Maroko tak naprawdę zachwyca i co takiego ukrywa?

Pustynia i wydmy
Jeśli chcemy zobaczyć pustynię Maroko to najlepsze miejsce. Niezwykle wspaniałym miejscem Maroka jest pustynia Erg Chebbi w Merzoudze. Większość pustyni na świecie to pustynie kamienne, Ta natomiast kusi i oszałamia bajkowym złotym piaskiem. Wydmy sięgają tu 150 metrów wysokości i cały czas się delikatnie przemieszczają. Można po nich jeździć jeepem, wybrać się w podróż na wielbłądzie, czy po prostu przejść się pieszo. Koniecznie należy zobaczyć pustynne wchody i zachody słońca.

Spacer do Kazby Al-Udaja w Rabacie
Rabat to stolica Maroka. W niej można znaleźć wiele atrakcji turystycznych w tym także Kazbę Al-Udaja. "Kasba" oznacza warowną fortecę. Potężne mury fortecy miały chronić wejście do portu i mieszkańców przed piratami, którzy często napadali na portowe miasta i miasteczka kradnąc co wpadnie im w ręce. Do środka wchodzi się jedną z dwóch bram mniejszą i większą. W środku można znaleźć rzędy uliczek z pomalowanymi na biało i niebiesko ścianami, brukowane lub nie uliczki i donice z zielonymi kwiatami. Nikt by się nie spodziewał takich uroczych widoków za ciężkimi murami warownymi w kolorze piasku.

Marrakesz
Jest to jedno z najpopularniejszych wśród niezależnych turystów miasto w Maroku. Dlaczego? Ponieważ panuje tutaj iście imprezowa i hipisowska atmosfera. Turyści z całego świata przesiadują na placu Jamaa al.-Fina jedząc przy drewnianych i plastikowych stołach przysmaki tamtejszych restauracji i stoisk. W mieście znajdują się znakomite restauracje serwujące lokalną kuchnię – narodowe danie Maroka, czyli tadżiny. Co to takiego? Jest to potrawa gotowana w glinianym głębokim talerzu z pokrywką w kształcie stożka. Pod przykrywą tego naczynia mieszają się i gromadzą aromaty i smaki licznych składników i przypraw, również mięs.

Przede wszystkim natura
Co warto zobaczyć będąc w Maroku? Wąwóz Dades znajduje się 100 km od miasta Warzazat – zobaczymy tam przepiękne formacje skalne uformowane przez rzekę Dades, których nie zobaczymy nigdzie indziej w Afryce. Kanion Todra to trzystu metrowe formacje skalne u podnóża którego znajdują się zabudowania. Można tutaj zorganizować niezapomnianą wspinaczkę skalną oraz zjeść obiad w wybudowanej na skałach kaniony restauracji. Nie możemy ominąć również Meknesu – najświętszego miejsca Maroku, miejsca pochówku Idrisa I, władcy Maghrebu i potomka Mahometa, co dla kraju muzułmańskiego stanowi niepojętne sacrum. Będąc tam możemy oglądać również przepiękną panoramę miasteczka z tarasów widokowych, a tym samym zielono-białych budynków, które jakby „przykleiły się do góry” i wyglądają niezwykle malowniczo.