single

Dlaczego warto jechać do Indonezji?

Indonezja jest popularnym miejscem wybieranym na letnie wakacje. Znajduje się między Malezją, a Australią, na Morzu Banda. W skład Indonezji wchodzi ponad 17,5 tysiąca wysp, z czego około 6 tysięcy z nich jest zamieszkałych. Niestety ze względu na położenie geograficzne często nękana jest przez tsunami, czy trzęsienia ziemi. Pomimo to jest ona idealna na wypoczynek i zobaczenie innego świata, tak różnego od życia w Europie.

Boskie plaże
W Indonezji możemy liczyć przede wszystkim na piękne plaże. Plaże z białym piaskiem, lazurowa woda, połacie zieleni i drzew. Nie można wymarzyć sobie bardziej bajecznego krajobrazu na odpoczynek i naładowanie baterii. Choć chcąc znaleźć piękną plażę z dala od turystów trzeba się naszukać. Warto jednak wybrać się na taką wędrówkę w poszukiwaniu raju na ziemi.

http://planetescape.pl/oferta/indonezja-kultura-i-plaze-bali-oraz-rajskie-gili/ 


Archipelag Gili
W skład Archipelagu wchodzą trzy wyspy Gili Trawangan, Gili Meno oraz Gili Air. Na tych wyspach nie obowiązuje ruch kołowy, czyli nie pojeździmy samochodami, czy autobusami a pomimo tego znajdują się tam hotele, restauracje, gdzie turyście mogą wypocząć i smacznie zjeść.

Snurkowanie
Snurkowanie to takie nurkowanie jednak bez butli z tlenem, tylko przy użyciu maski do nurkowania i płetw. W taki sposób można spędzać czas wolny w Indonezji. Wybierając się na snurkowanie zobaczymy nie tylko piękne ryby, rafy koralowe, ale także i żółwie, z którymi można popływać. Jest to interesująca atrakcja, która dostarczy nie jednemu turyście niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Wulkany
W Indonezji znajduje się około 500 wulkanów, w tym 128 jest czynnych. Będąc w Indonezji warto zobaczyć chociaż jeden. Musi być do niepowtarzalny widok. Największymi z nich jest Bromo, Batur oraz Rinjani. Niektóre z wulkanów są oczywiście czynne dlatego warto zachować ostrożność i poradzić się przewodnika, w które miejsca warto się udać i które są dostępne dla turystów.

Pola ryżowe
Jest ich kilometry. Zielone pola ryżowe widoczne są wszędzie. Ryż jest podstawowym składnikiem większości dań mieszkającej ludności. Rozciągają się na wiele kilometrów a ich zieleń urzeknie każdego. Niedaleko pól znajdują się wioski z domami z bambusa i słomianymi dachami, w których mieszka ludność pracująca na polach.

Mieszkańcy
Mieszkańcy Indonezji są życzliwi, uśmiechnięci, mili i skorzy do pomocy. Są pogodni. Kochają dzieci. Widząc turystów z Europy mogą być zaciekawieni białoskórnymi – zagadują, zaczepiają ale z uśmiechem na twarzy. Powszechnie wiadomo, że mieszkańcy Indonezji jakby mniej martwią się od Polaków - nawet z tego względu warto tam pojechać.

Miejscowe jedzenie
Wiele dań posiada oczywiście ryż. Podstawowym narodowym daniem jest nasi goreng, czyli smażony ryż z dodatkiem warzyw lub kurczaka. Drugie popularne danie to Mie goreng, czyli makaron z dodatkiem warzyw, bądź kurczaka. Co innego można spróbować? Szaszłyków z kurczaka w sobie orzechowym, nasi camur, czyli ryż z różnymi dodatkami, np. tofu, warzywa w sosie orzechowym, różnymi rodzajami sosów i mięs, zupa z kurczakiem i noodlami doprawioną kurkumą i wiele innych pyszności.