single

Francja - kraj dawnych Franków

Kraj położony w Europie Zachodniej, posiadający w wyniku procesu kolonizacji terytoria na innych kontynentach, znany jest chyba każdemu. Bo kto z nas nie słyszał o niezwykłej kuchni francuskiej, urokliwym mieście zakochanych Paryżu, czy cudownym Lazurowym Wybrzeżu? Francja słynie z wielu rzeczy, dzięki czemu należy do jednych z najlepiej rozwiniętych oraz najchętniej odwiedzanych krajów Europy. Nazwa państwa ma swój początek w germańskim plemieniu Franków, które osiadło się na tamtych terenach wiele wieków temu.

Francja, nie licząc terytoriów zamorskich graniczy z ośmioma krajami: Monako, Hiszpanią, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Belgią, Andorą i Luksemburgiem. Terytorium 643 801 km2 ( 41. miejsce na świecie ) zamieszkuje ponad 65 mln mieszkańców ( 21. miejsce na świecie ). Językiem urzędowym jest oczywiście francuski, ale oprócz niego występuje kilka języków regionalnych np. prowansalski, alzacki, kataloński, bretoński itd. Stolicą państwa jest Paryż, miasto znane i ubóstwiane przez wielu na całym świecie, które stanowi zarazem inspiracje dla wielu twórców filmowych, muzyków, czy malarzy.

To właśnie w Paryżu mamy okazje zobaczyć słynną katedrę Notre Dame, Panteon, Ogród Luksemburski, czy w końcu będącą przez 40 lat najwyższą budowlą świata - Wieżę Eiffla. Podobno najlepszą porą na zwiedzanie miasta zakochanych jest wiosna, chociaż turystów spotkać mogą przelotne deszcze. Ale, jak mawiała bohaterka kultowego filmu "Sabrina": podróż do tego miejsca będzie tylko wtedy udana, gdy pierwszego dnia zmokniemy na paryskich ulicach. Należy, więc brać parasol i ruszać w drogę!

 

Śnisz o podróży do przepięknej Francji? Kliknij tutaj i zobacz ofertę wycieczek Planetescape.pl

-> https://planetescape.pl/kraj/francja/