single

Bułgaria - wyjazd bliski i urokliwy

Bułgaria to bardzo  ciekawe i urokliwe państwo znajdujące się w południowo-wschodniej części  Europy. Jak na bałkańskie państwo przystało, jest cudowną mieszanką  wspaniałych krajobrazów, cudownej i porywającej do tańca muzyki,  gościnności i pysznego jedzenia. Większą część kraju zajmują góry, a  dostęp do Morza Czarnego od wschodniej strony powoduje, że w tym  średniej wielkości państwie znajduje się wszystko, czego trzeba, by  porządnie wypocząć. Jakie miejsca warto odwiedzić w szczególności?

Złote wakacje

Bez wątpienia Warna to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na  letni wypoczynek. Trzeba być wobec tego przygotowanym na to, że w  sezonie letnim to miejsce zamienia się w bezustannie tętniącą życiem  przestrzeń turystyczną. To jedno z największych miast przyciąga turystów  z rozmaitych zakątków świata, którzy pragną atrakcji na każdym kroku.  Odbywają się tutaj różnego rodzaju festiwale, począwszy od baletowego, a  na folklorystycznych kończąc. Oczywiście można korzystać z dobrodziejstw  rozmaitych restauracji, klimatycznych knajpek i klubów, w których  odbywają się imprezy do białego rana. W Warnie znajdują się też trzy  dosyć obszerne plaże, które są dodatkowym atutem tego miejsca. Warto  również podkreślić, że niespełna siedemnaście kilometrów od Warny  znajduje się jeden z najsłynniejszych kurortów w całej Bułgarii. Mowa  oczywiście o Złotych Piaskach. Mieści się tam przeszło dwieście hoteli,  przystań jachtowa, kasyna, parki wodne, wypożyczalnie sprzętu wodnego i  wiele innych atrakcji turystycznych.

Sofia

Sofia to największe miasto w Bułgarii i jednocześnie stolica tego  państwa. Jest usytuowana w zachodniej części państwa i zdecydowanie jest  miejscem, które należy odwiedzić, będąc w tym malowniczym kraju. To  miasto pełne kontrastów. Z jednej strony tętniące życiem i nowoczesne, a  z drugiej strony po brzegi wypełnione świadectwami minionych wieków, a  także wciąż obecną komunistyczną aurą. Pełno tutaj ruin i zabytków,  które przetrwały próbę czasu, ale to właśnie dzięki nim miasto odznacza  się niepowtarzalnym klimatem. Co warto zobaczyć? Nie sposób pominąć  jednej z najważniejszych świątyń w mieście. Mowa oczywiście o Soborze  św. Aleksandra, pięknej neobizantyjskiej świątyni, która nie bez powodu  uznawana jest za symbol całego miasta i najważniejszą atrakcję.  Konstrukcja powstała na początku XX wieku ku czci cara Rosji. Jest to  imponująca budowla odznaczająca się pozłacanymi kolumnami i cudownymi  zdobieniami. Wewnątrz można podziwiać trony dla cara. Miłośnicy historii  powinni udać się do Rotundy św. Jerzego. To według naukowców najstarszy  budynek w całym mieście. Jest wykonany z czerwonej cegły, a otaczają go  znacznie młodsze budynki i kilka uroczych restauracji, co trzeba  przyznać, wygląda dosyć niecodziennie. W Sofii znajduje się również  kilka interesujących muzeów. Jednym z nich jest znajdujące się w  zabytkowym budynku Muzeum Historii Lokalnej. Oczywiście warto też  odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Iluzji, które w  szczególności przypadnie do gustu najmłodszym uczestnikom wyprawy.