single

Ojczysty kraj Mozarta – Austria

Piękny kraj położony w Europie Środkowej po dziś dzień kojarzony jest z muzyką i to muzyką poważną. To właśnie w Austrii na świat przyszedł Wolfgang Amadeusz Mozart, a i fanów kina amerykańskiego ucieszy fakt, że dorastał tam także były gubernator, Arnold Schwarzenegger. Republika Austrii to federacja dziewięciu krajów, zwanych również landami.

Stolicą kraju jest położony na wschodzie Wiedeń, który każdego roku przyciąga do siebie wielu turystów z całego świata oraz stanowi jeden z oddzielnych krajów związkowych. Powierzchnia Austrii wynosi 83 871 km2 (114. miejsce na świecie), a liczba ludności przekracza 8mln (93. miejsce na świecie). Graniczy ona z ośmioma państwami: Niemcami, Czechami, Włochami, Węgrami, Słowenią, Szwajcarią, Słowacją oraz Liechtensteinem. Austria wyróżnia się na tle innych państw europejskich, gdyż posiada 10 głosów w Radzie Unii Europejskiej, jak również 19 miejsc w Parlamencie Europejskim.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć oferty wypoczynku w malowniczej Austrii : https://planetescape.pl/kraj/austria/

Nie jest ona jednak członkiem żadnego z paktów wojskowych. Co prawda nie ma ona dostępu do morza, ale za to może pochwalić się niezwykłym Jeziorem Bodeńskim, które stanowi zarazem największe na terytorium całego kraju. Językiem urzędowym tego państw jest niemiecki. Austria może pochwalić się również siecią metra w stolicy kraju oraz miejscowości o nazwie Serfaus. To drugie miasto zasługuje na szczególną uwagę ze względu na fakt, iż jest najmniejszym na świecie z tego rodzaju transportem miejskim.