single

5 najpopularniejszych pamiątek z Bali

Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, że Bali to fantastyczne miejsce na podróż. Możemy z tej wyspy przywieźć niepowtarzalne pamiątki, które przypominać nam będą o wyjątkowych wakacjach. Pamiątki to świetny sposób, aby zabrać ze sobą do domu kawałek wyspy i po powrocie z podróży podzielić się niezwykłymi doświadczeniami z przyjaciółmi i krewnymi. Oto tradycyjne pamiątki do kupienia na Bali. Większość z nich jest dostępna praktycznie wszędzie.

Batik
Batik jest od dawna ważną częścią kultury Indonezji. Tkanina batikowa wykonana jest w specjalny sposób, co pozwala na umieszczenie na niej skomplikowanych wzorów, linii lub innych motywów. Różne kultury mogą pochwalić się innymi rodzajami batiku.Turyści mają możliwość kupienia tradycyjnego balijskiego stroju, songketu, wykonanego z bawełny i naturalnych barwników i często używanego na co dzień lub podczas rytuałów religijnych. Nie jest to, więc tylko piękny kawałek tkaniny wysokiej jakości.Turyści mogą również nabyć tkaniny batikowe w postaci spódnic, sukni lub koszulek. Sklepy z batikami są prawie wszędzie na wyspie, ale jednym z najbardziej popularnych miejsc, do których warto się udać na poszukiwanie batikowych pamiątek jest miasteczko Ubud.

Srebrna biżuteria
Srebro na Bali jest tak piękne, jak nigdzie indziej. Może nawet ładniejsze, niż wyroby jubilerskie z kamieni naturalnych oraz koralowców. Balijska biżuteria srebrna jest wykonywana lokalnie przez doświadczonych złotników, którzy w tej branży działają od pokoleń. Na przykład w miejscowości Celuk społeczność jest zdominowana przez tradycyjnych złotników, a w popularnych centrach handlowych takich, jak Kuta czy Ubud sprzedawana jest srebrna biżuteria z Celuk.

Organiczne produkty kosmetyczne
Balijskie księżniczki zawsze wyglądały naturalnie i promiennie, nawet przed wynalezieniem jakiegokolwiek nowoczesnego produktu kosmetycznego lub zabiegów SPA. Wszystko za sprawą organicznych i naturalnych kosmetyków. Dzisiaj Bali uczyniło z nich dochodowy biznes. Produkowane wyłącznie z naturalnych składników, kosmetyki wkładane są do pięknych opakowań i sprzedawane, jako jedna z najpopularniejszych pamiątek z wyspy. do wyrobu naturalnych kosmetyków używana jest między innymi trawa cytrynowa i lokalne kwiaty. Wśród tego typu produktów popularne są zwłaszcza mydła, balsamy i olejki. Można je znaleźć w lokalnych sklepach, a nawet w supermarketach.

Kawa, a zwłaszcza Kopi Luwak
Bali otrzymało od natury nie tylko wspaniałe białe, piaszczyste plaże. Wulkaniczna gleba tej wyspy sprawia, że obfituje ona w wysokiej jakości ziarna kawy z naturalnie silną kofeiną. Istnieje wiele rodzajów ziaren kawy, które turyści mogą kupić na Bali, ale kopi luwak jest prawdopodobnie najbardziej ekscentrycznym i unikalnym. Ziarna tej kawy są przeżuwane przez drapieżnego ssaka o nazwie luwak, następnie długo fermentują w jego żołądku i są wydalane na zewnątrz wraz z odchodami zwierzęcia. Odzyskane ziarna są dokładnie myte i poddawane dalszej obróbce. Dzięki sokom trawiennym luwaka ziarna kawy uzyskują specjalny, gładki i wyjątkowy posmak, którego nie da się osiągnąć w jakikolwiek inny sposób. Ofiarując tę kawę w prezencie znajomym czy rodzinie, nie zapomnijmy wspomnieć o nietypowym sposobie jej produkcji!

Rzeźby z drewna
Żyjąc tak blisko natury, Balijczycy tworzą wiele wspaniałych rzeczy z drewna. Pamiątki z naturalnych materiałów są, więc dosyć oczywistym wyborem. Rzeźby w drewnie są szczególnie popularne na Bali. Materiału jest mnóstwo, a Balijczycy cenią sztukę i rękodzieło. Popularną pamiątką z Bali są także tradycyjne, drewniane maski.