single

Romantyczna podróż na Fidżi

Trudno nie docenić romantycznego charakteru Wysp Fidżi. Każda para znajdzie tu coś dla siebie. Od zacisznych zakątków na rajskich plażach skąpanych w blasku zachodzącego słońca, po przygody pełne emocji i adrenaliny. Wyspy Fidżi są dobrze znane, jako miejsce podróży poślubnych. Przedstawiamy krótki przewodnik po najlepszych atrakcjach dla przyjeżdżających tutaj par.

Relaks na cudownych plażach
Bure to tradycyjna chata lub bungalow z Fidżi, z dachem krytym drewnem i strzechą. Wiele ośrodków oferuje zakwaterowanie przy plaży w stylu bure, jako jedno z bardziej luksusowych miejsc noclegowych. To doskonałe połączenie tradycyjnej kultury Wysp Fidżi z fantastycznym wypoczynkiem.Tradycyjne bure charakteryzują się bardzo prostą konstrukcją. Śpi się w nich na matach rozłożonych na podłodze. Jednak te, w ośrodkach wczasowych są wyposażone w nowoczesne i luksusowe akcenty. umożliwią nam błogi relaks w doskonałych warunkach.

Wspólne zabiegi SPA
Romantyczna podróż na Fidżi nie byłaby kompletna, bez co najmniej jednego wspólnego zabiegu spa. Zrelaksujmy się, zatem w trakcie masażu w Intercontinental Fiji Golf Resort & Spa. Masaż terapeutyczny oparty na szwedzkich technikach masażu, mających na celu poprawienie przepływu krwi, pozwoli nam naprawdę się odprężyć. Cieszmy się cudownymi chwilami podczas zabiegu Time Out w Bebe Spa w ośrodku Outtrigger Fiji Beach Resort. Przyjemny masaż ciała i twarzy umili nam lampka szampana oraz świeże, soczyste, tropikalne owoce.

Snorkelling lub nurkowanie wśród kolorowych raf
Wyspy Fidżi są znane ze swoich kolorowych raf i tropikalnego życia morskiego. Nie brakuje tutaj miejsc idealnych do odkrywania podwodnego świata. Skorzystajmy z szansy poznania bogatej morskiej flory i fauny podczas nurkowania w zatoce Natadola lub wybierzmy dreszczyk emocji, z jakimi wiąże się nurkowanie z rekinami w Pacific Harbour. Jeżeli jesteśmy początkującymi nurkami albo w ogóle nie mamy doświadczenia, nic nie szkodzi. Większość ośrodków oferuje łatwe sesje nurkowe dla amatorów, na przykład na wyspie Matamanoa. To doskonała okazja do wspólnego odkrywania nowej formy aktywności.

Żeglowanie lub odkrywanie wysp
Poczujmy ciepły, oceaniczny wiatr we włosach i spędźmy trochę czasu żeglując razem po Wyspach Mamanuca. Coral Cats Sailing oferuje wycieczki po wyspach na katamaranach. Mamy szansę zatrzymać się w różnych znanych miejscach idealnych do snorkelingu, aby nurkować w wodzie i obserwować kolorowy podwodny świat. Możemy też zabłądzić na kilka dni na jedną z wysp cudownego Archipelagu Yasawa.


A może romantyczna kolacja?
Fidżi oferuje szeroki wybór dań kuchni międzynarodowej, a także autentyczne, lokalne smaki. Cieszmy się fantastyczną atmosferą podczas kolacji w restauracji Ports O’Call w hotelu Sheraton, jednej z niewielu restauracji na głównej wyspie Fidżi. Jeśli jesteśmy w Suva, możemy zjeść posiłek w restauracjach Grand Pacfic Hotel, Prince Albert lub Levuka. Jeśli natomiast szukamy współczesnej restauracji przy plaży, udajmy się do Sundowner Bar & Grill w Outrigger Fiji Beach Resort na Wybrzeżu Koralowym, serwującego rozmaite potrawy z grilla i lokalne owoce morza.

Chwile tylko we dwoje przy wyjątkowych zachodach słońca
W życiu jest niewiele sytuacji, które są bardziej romantyczne, niż kąpanie się w ciepłych wodach oceanu lub spacery po plaży z ukochaną osobą w złotym blasku słońca opadającego za horyzont. Wyspy Fidżi oferują wspaniałe zachody słońca. Wystarczy wybrać jeden z dogodnych punktów widokowych na nabrzeżu. Każda plaża z widokiem na zachód słońca jest tutaj warta uwagi. Do najlepszych miejsc dla par należy z pewnością Natadola Bay.