single

Najpiękniejsze plaże - Zanzibar

Biorąc pod uwagę jak wiele jest pięknych i egzotycznych plaż na całym globie trudno wybrać jedną, którą można jednoznacznie określić mianem “najpiękniejszej”. Nawet lista najpiękniejszych może przysporzyć problemów. Ale wygląda na to, że w mniemaniu wielu osób króluje Zanzibar. Ta niewielka wysepka u wybrzeży Tanzanii na Oceanie Indyjskim to istny raj dla plażowiczów.

Piasek jest biały jak mąka, woda zielono-niebieska, słońce rozkosznie grzeje skórę. Niemal wszędzie dookoła wyspy wygląda to podobnie. Plaż, na których można się zarówno błogo wylegiwać, jak i poszaleć trochę bardziej aktywnie jest wiele.

 

Zanzibar! Kliknij i zobacz ofertę wycieczki --->  http://planetescape.pl/blog/relacja-z-podrozy-na-zanzibar/Od strony zachodniej, czyli znajdującej się naprzeciw Tanzanii warto odwiedzić choćby plażę Mangapwani. Trochę bardziej na północ królują plaże Nungwi i Kendwa - tam zdecydowanym plusem jest brak odpływów, dzięki czemu pływać można zawsze. W innych miejscach bywają lepsze i gorsze godziny na aktywności w wodzie. W czasie odpływu trzeba iść dość daleko w głąb oceanu, by móc rzeczywiście się zanurzyć. Na wybrzeżu wschodnim miejsc do wypoczynku jest jeszcze więcej. Pas plaż ciągnie się niemal bez przerwy - od Kigomani, przez Matenwe, Kiwengwę, Pongwe, Dongwe, Bwenju, aż po Jambiani A to nadal nie wszystkie dostępne plaże - to tylko niektóre z możliwości, a wszystkie są idealnym połączeniem wspaniałych piasków i ciepłej wody.
Poza plażami, warto odwiedzić też Stone Town - stolicę wyspy. Stone Town, czyli Kamienne Miasto jest właściwie starą częścią miasta o nazwie Zanzibar, które rozciąga się na większym terytorium. Kamienne Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wąskie uliczki i kolorowe targi z pewnością będą ciekawym miejscem na spacer. W Stone Town oczywiście również można znaleźć plażę. Równie piękną i egzotyczną jak plaże dookoła wyspy, choć prawdopodobnie będzie ona nieco bardziej zatłoczona. Ciekawostka - to w Stone Town na Zanzibarze urodził się Farrokh Bulsara, czyli Freddie Mercury - główny wokalista zespołu Queen.

Wyobraź więc sobie: leżysz na plaży, słońce muska Twoją skórę, gdzieś za sobą słyszysz szum palm na wietrze. Wstajesz z ręcznika, i biegniesz rozsypując wokół piasek prosto w turkusową, cieplutką wodę. Marzenie prawda?

A gdyby znudziło Ci się samo leżakowanie, Zanzibar zaoferuje Ci wiele innych atrakcji. Miłośników sportów wodnych ucieszy fakt, że wyspa ma świetne warunki do kitesurfingu. Jeśli ktoś marzy o tym, aby popływać z rybkami, również snorkeling jest popularną rozrywką na wyspie. Można przepłynąć się też tradycyjną łodzią dhow o ciekawym kształcie i charakterystycznym trójkątnym żaglu. Można obejrzeć malowniczy zachód słońca (lub wschód, oczywiście zależnie, na której stronie wyspy jesteś). Można po prostu pograć w siatkówkę, czy frisbee, cieszyć się wszystkimi klasycznymi, znanymi i lubianymi atrakcjami plażowymi, ale w rajskim i luksusowym, egzotycznym wydaniu.

Ponadto Zanzibar oferuje możliwość zobaczenia plantacji przypraw, odwiedzenia wyspy, która niegdyś była więzieniem, czy pływania z delfinami. Do tego lokalna kuchnia, egzotyczne owoce, kolorowe drinki… czego chcieć więcej?
A otóż okazuje się, że można więcej. W okolicach Zanzibaru znaleźć można przepiękne rafy koralowe. Zależnie od miejsca są płytsze i głębsze, więc zarówno osoby, które miały już do czynienia z nurkowaniem, jak i te, które są kompletnie niedoświadczone znajdą coś dla siebie.

Zanzibar to niesamowite miejsce na niesamowite wakacje. To rzeczywiście królestwo plaż i doskonała opcja zarówno na aktywny urlop nad oceanem, jak na słodkie lenistwo, ale też podróż poślubną, czy wakacje z dziećmi.