single

Najpiękniejsze plaże wyspy Phuket w Tajlandii

Największej wyspie Tajlandii, nie brakuje wspaniałego wybrzeża i doskonałych, dziewiczych plaż, które można podziwiać w Phuket. Od popularnych, imprezowych plaż z mnóstwem atrakcji, po ciche, spokojne plaże, które są niemal puste. Plażowicze poczują się tutaj rozpieszczeni do granic możliwości. Spakujmy, więc strój kąpielowy i przygotujmy ręczniki plażowe. Przedstawiamy kilka najlepszych plaż w Phuket.

Freedom Beach
Wolność w nazwie, na tej plaży oznacza wolność natury. Pomimo że znajduje się w hałaśliwej dzielnicy Patong, Freedom Beach jest daleka od tego, czego można by się po niej spodziewać. Cicha, nieskażona plaża jest znacznie mniej dostępna, niż większość plaż na wyspie, ponieważ dotarcie tutaj wymaga wędrówki przez dżunglę, ale można do niej dopłynąć także łodzią. Jakikolwiek dodatkowy wysiłek włożony w odwiedziny tego wspaniałego, 300-metrowego pasa plaży jest tego warty. Możemy cieszyć się czystym, turkusowym morzem i tłem gęstych, zielonych zarośli, które wyznaczają plażę.

Kata Beach
Mająca długość około 1,5 km, plaża Kata jest wystarczająco duża, by nie być zbytnio zatłoczoną i zapewnić zawsze wystarczającą ilość miejsca na ręcznik. Palmy, biały piasek i mnóstwo miejsc serwujących smaczne jedzenie oraz zimne napoje. Łatwo zrozumieć, dlaczego jest tak popularna wśród turystów i mieszkańców. W pobliżu znajduje się mnóstwo sklepów. Poza surfingiem można tu, zatem uprawiać także shopping. Plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi.

Kata Noi Beach
Choć ma tylko 700 m długości, Kata Noi jest urocza. Położona na południe od większej, bardziej popularnej plaży Kata, jest znacznie spokojniejsza, niż sąsiadka i ma zdecydowanie więcej prywatnego, wyspiarskiego klimatu. W pobliżu znajduje się kilka fantastycznych kurortów i restauracji, które idealnie nadają się na jednodniowe wycieczki na plażę, a morze zachęca do uprawiania takich sportów, jak nurkowanie z rurką i surfowanie. Nie mamy ochoty na aktywne zajęcia? Spokojne otoczenie Kata Noi sprawia, że jest to miejsce, w którym można po prostu odpocząć i obserwować świat.

Plaża Nai Harn
Nai Harn, położona na południe od Phuket to niewielka zatoczka z miękkim piaskiem i czystym morzem, która w sezonie zapewnia spokojne wody, a poza sezonem silne prądy, dzięki czemu jest popularnym miejscem dla fanów surfingu i kiteboardingu w Phuket. Dzięki temu, że większość obszaru plaży należy do klasztoru Samnak Song, do tej pory uniknęła ona nadmiernego rozwoju. Tuż za plażą znajduje się jezioro, w którym ludzie łowią ryby i pływają na łódkach lub rowerkach wodnych.

Ya Nui Beach
To plaża dla miłośników pięknych krajobrazów. Zamiast widoków na ośrodki wypoczynkowe, z plaży roztacza się widok na pobliską wyspę Koh Keyao Noi. Plaża posiada po zachodniej stronie malownicze skalne wybrzeże, które wygląda, jak gotowe do zdjęć. Przyciąga również amatorów snorkelingu. Miejsc do nurkowania i podziwiania podwodnego świata tutaj nie brakuje.

Plaża Surin
Plaża, która niegdyś była odwiedzana przez króla Ramę IX w latach 50., stała się placem zabaw dla sławnych i bogatych, z wieloma wysokiej klasy kurortami i hotelami, a także polem golfowym. Nietrudno zrozumieć, dlaczego jest tak popularna. Miękki, biały piasek stopniowo ustępuje miejsca malowniczemu rzędowi palm, podczas gdy morze ma zarówno jasne, jak i głębsze odcienie niebieskiego. Poza tym jest to bardzo przyjemna plaża z wieloma dobrymi restauracjami i barami w odległości krótkiego spaceru.