single

Najpiękniejsze plaże w Dubaju

ZEA, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z gorętszych kierunków w tym roku. Odkąd światowej klasy linie lotnicze, Emirates, co jakiś czas wypuszczają bilety do Dubaju w dobrej cenie, coraz więcej Polaków kieruje się ku temu nowoczesnemu krajowi. Jeszcze kilkanaście lat temu na terenie Dubaju nie było zbyt wiele, poza pomarańczową pustynią i beduińskimi wioskami. Dzisiaj Dubaj to synonim luksusu i przepychu, zachwycający piękną architekturą, sztucznie usypanymi wyspami o kształcie palm i najwyższym wieżowcem na świecie. Jeśli myślisz o wycieczce do Dubaju, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł – a w nim świetne miejscówki i ciekawe rzeczy, które możesz tutaj zrobić. Zapraszamy do lektury!

Safari na pustyni Rub Al Khali
Zanim wybierzesz się na modne plaże w Dubaju, postaw na trochę aktywności. Jedną z największych atrakcji jest safari po pustyni Rub Al Khali. Turyści mogą skorzystać z szaleństw nowoczesnymi kładami z napędem na cztery koła po wysokich wydmach. To świetna przygoda, podczas której macie szansę zobaczyć widowiskowe obrazy czerwono-pomarańczowej pustyni Rub Al Khali. Co ciekawe, safari jest szczególnie modne wśród nowożeńców, którzy dostają na nie specjalne zniżki. Wszystkie samochody należą do lokalnych firm, a na pustyni można spotkać się i porobić zdjęcia lokalnej ludności. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą zwiewnych ubrań, chyba że lubicie spiec się na skwarkę!

Plażowanie w Dubaju
O plażach w Dubaju nie moglibyśmy powiedzieć, że są rajskie. Na pewno są modne, nowoczesne i dobrze zorganizowane. Jedną z najczęściej uczęszczanych przez rodziny plaż jest Black Palace, zlokalizowana niedaleko najwyższego hotelu na świecie Burj al-Arab (ma on charakterystyczny kształt żagla). Można tu spotkać rodziny i dzieci, a także młodzież – to jedna z modniejszych plaż. Biały piasek, mnóstwo gustownych leżaczków i ozdobne palmy, taki obrazek zastaniecie na miejscu. Pomimo tego, że Dubaj jest krajem muzułmańskim, na tej plaży akceptowany jest strój bikini – mieszkańcy są przyzwyczajeni do widoku „roznegliżowanych” turystów, a Dubajki się tu nie zapuszczają. Drugą luksusową plażą jest długa plaża na sztucznej wyspie, Palma Jumeirah – najbardziej znana spośród tzw. wysp palmowych. Plaża jest piękna i zadbana, ale turyści, którzy nie są zameldowani w okolicznych hotelach muszą słono zapłacić za kąpiel w tym miejscu. Niemniej jednak, okolica jest w bardzo dubajskim klimacie! Natomiast jeśli lubicie surfing i inne wodne aktywności, koniecznie wybierzcie się na Sunset Beach. Nazwa iście amerykańska, atmosfera także. Przez cały rok spotkacie tu miłośników deski oraz sportowców. Z Sunset Beach także macie widok na najwyższy hotel na świecie, ale za to z drugiej strony. Prócz surfingu, w Dubaju bardzo popularnym sportem jest kitesurfing. Kitesufrerzy doczekali się też swojej plaży – Kite Beach. Podobnie jak surferzy, przez cały rok działają tu szkoły kitesurfingu, a dzięki doskonałej pogodzie szaleństwa nad morzem nigdy nie mają końca. Wstęp na tę plażę także jest płatny, ale warto tu przyjść choćby ze względu na widoki – tu nigdy nie jest nudno. To jeszcze nie wszystkie plaże, o których chcielibyśmy Wam opowiedzieć. Kolejną z nich jest JBR Beach, która znajduje się niedaleko mariny. Panuje tu nieco bardziej handlowy klimat, jest tu także sporo restauracji i luksusowych sklepów. Przy tej plaży spotkacie znacznie więcej spacerowiczów, niż plażowiczów, zawsze się sporo dzieje. JBR Beach w szczególności lubią rodziny z dziećmi, ponieważ znajduje się tu morski plac zabaw i wiele atrakcji, np. łódki w kształcie bananów czy różowych flamingów i place zabaw. Co jakiś czas przychodzą tu także właściciele wielbłądów i oferują przejażdżki na nich, co spotyka się z żywą reakcją wśród dzieci. Jeśli lubicie bardziej kameralne miejsca, np. dobre na romantyczny spacer we dwoje o zachodzie słońca, na pewno przypadnie Wam do gustu Hidden Beach. Znajduje się najdalej ze wszystkich opisanych tu plaż, a żeby na nią dotrzeć trzeba przejść przez praktycznie całą promenadę zwaną The Walk. Na Hidden Beach jest o wiele mniej ludzi i na pewno się Wam tu spodoba.

Pamiętajcie o kilku rzeczach
Będąc na wakacjach w tak egzotycznym miejscu, łatwo zapomnieć np. o zabraniu ze sobą kremu z wysokim filtrem UV. O ile produkowanie witaminy D jest jak najbardziej pożądane, to już schodząca skóra następnego dnia mniej. Weźcie na wszelki wypadek preparaty z aloesem i zwiewne ubrania, a poza plażą ubierajcie się tak, by zasłaniać ramiona i nogi. Pamiętajcie, że jesteście w kraju muzłumańskim.