single

Najpiękniejsze plaże Ghany

Linia brzegowa Ghany rozciąga się na długości 560 kilometrów, od Aflao w regionie Volta, aż do Cape Three Points w Regionie Western. Wzdłuż tej linii brzegowej istnieje wiele pięknych plaż o różnych cechach piasku i bogactwie skał. Oto kilka polecanych przez nas miejsc, w których można wygrzewać się w cieniu palm, po ciepłej kąpieli w morzu.

Plaża Labadi
Labadi Beach to najpopularniejsza plaża w Ghanie, położona w stolicy kraju, Akrze. Jest bardzo często wybierana przez mieszkańców i obcokrajowców na nocne imprezy przy ognisku. Ciesz się jazdą konną, smacznym jedzeniem ulicznym i muzyką na żywo, bez konieczności podróżowania poza miasto.

Anomabo Beach Resort
Region Centralny jest głównym celem turystów, ze względu na historyczne zaangażowanie w transatlantycki handel niewolnikami. Anomabo to mała społeczność rybacka w pobliżu Cape Coast, idealna na szybki wypad. Anomabo Beach Resort zaoferuje Ci najczystszy piasek w Ghanie i najlepsze menu z owoców morza, pozyskiwanych z Oceanu Atlantyckiego.

La Palm Royal Beach
W Akrze zlokalizowana jest również La Palm Royal Beach, która jest ulubionym miejscem wśród podróżnych i działa od ponad dwudziestu lat. Plaża La Palm Royal Beach, której priorytetem jest luksus i stworzenie luksusowej, relaksującej atmosfery, jest idealnym miejscem dla wczasowiczów spragnionych dziewiczego, wolnego od tłumów i hałasu wypoczynku.

Coconut Groove Beach Resort
Elmina to kolejne miejsce w regionie środkowym, znane z zapierających dech w piersiach plaż. W Coconut Groove Beach Resort dostaniesz więcej, niż tylko spokojny dzień na pięknej plaży. Ten piękny obiekt z polem golfowym, sauną i spa zapewnia wspaniały widok na morze, a w oddali na zamek Elmina. W cieniu palm możesz zorganizować romantyczną kolację we dwoje.

Busua Beach Resort
Busua Beach Resort w Western Region to wspaniałe miejsce na podróże służbowe lub rodzinne wakacje z dala od miejskiego zgiełku. W nocy prawdziwe piękno plaży ujawnia się w pięknie urządzonej, klimatycznej przestrzeni z dachami krytymi strzechą, pachnącymi lampami oliwnymi, letnimi chatami i pięknym ogniskiem.

Plaża Bojo
Ta kameralna plaża jest idealna dla osób pragnących odpocząć nad morzem bez konieczności podróżowania zbyt daleko poza miasto. Plaża Bojo znajduje się zaledwie 5 kilometrów od centrum Akry, a podróż jest wyjątkowa, ponieważ musisz przeprawić się kajakiem przez rzekę Densu, aby postawić stopę na tej magicznej plaży.

Plaża Kokrobite
Kokrobite to także popularny cel plażowiczów, położony kilka kilometrów od Akry. Zawsze tętni życiem i muzyką. Plaża jest idealna na imprezę. Posiada wiele miejsc siedzących, a palmy rosnące na wybrzeżu zapewniają cień.

Ankobra Beach
Ankobra jest idealnym miejscem na spokojne i odosobnione wakacje, podczas których można się odprężyć i zrelaksować. Znajduje się w nadmorskiej miejscowości Axim, jednym z najbardziej zachodnich punktów Ghany, kilka kilometrów od Takoradi, w Regionie Western. Z kilkoma drzewami palmowymi i bardzo schludną plażą, Ankobra Beach to miejsce, w którym można się zrelaksować przy minimalnej liczbie innych plażowiczów.

Escape 3 Points Beach
Escape 3 Points to ukryty skarb Ghany, który znajduje się głęboko w tropikalnym lesie deszczowym, ale także w pobliżu Oceanu Atlantyckiego. Na tej plaży można doświadczysz dwóch stref klimatycznych, a także zobaczysz platformy wiertnicze na morzu podczas pracy.