single

Rzeczy, które warto zobaczyć w Tajlandii

Tajlandia jest pięknym i malowniczym krajem, które większość z nas chce odwiedzić chociaż raz. Położone jest w południowo-wschodniej Azji w sąsiedztwie Wietnamu, Kambodży, Laosu i Birmy. Dlaczego Tajlandię odwiedza taka liczba turystów każdego roku? Bo jest krajem bogatym kulturowo oraz krajobrazowo. Każdy znajdzie coś dla siebie, czy to plaże, czy aktywne zwiedzanie zabytkowych miast, bądź odnajdywanie spokoju ducha w świątyniach buddyjskich.

Miejscowe jedzenie
Jedzenie tajskie jest jedyne w swoim rodzaju. Najlepsze jest to uliczne. Jest bezpieczniejsze niż jedzenie w knajpkach dla turystów, gdyż jedzą w nich mieszkańcy. Dodatkowo jedzenie takie jest prawdziwe, przygotowywane przez ulicznych kucharzy i w dodatki jest tanie. Wśród najpopularniejszych dań można znaleźć makaron pad tai, ostra zupa z mlekiem kokosowym, szaszłyki z kurczaka smażone na grillu, krewetki z czosnkiem, czy ryby i owoce morza prosto z grilla.

Masaż
W całej Tajlandii znajdziemy studia masażu. Czy to przechodząc ulicami większych miast, czy w hotelach trudno nie zauważyć propozycji tajskiego masażu. Masaż głowy, pleców, stóp całego ciała można mieć od zaraz. Warto jednak poszukać profesjonalnego gabinetu masażu. Masażysta do masażu używa nie tylko rąk, ale także łokci, kolan, stóp. Warto pamiętać, że masaż tajski to nie masaż erotyczny, który oferują niektóre uliczne masażystki.

Bangkok
Bangkok – stolica Tajlandii. Niektórzy uważają, że jest to "Azjatyckie Las Vegas", a inni, że "Miasto grzechu". Lecąc do Tajlandii właśnie tam wylądujemy samolotem i stamtąd też odlecimy. Znajduje się tam lotnisko. Stolica jest pełna kontrastów. Z jednej strony zobaczymy bogate dzielnice, świątynie, a także dzielnice biedne w dalszej części miasta. W Bangkoku trzeba zobaczyć Grand Palace, wielkiego Buddę, a także Złotego Buddę, świątynię Wat Arun i wiele innych w tym Chinatown.

Religijna strona Tajlandii
W Tajlandii można znaleźć wiele ośrodków religijnych, wiele świątyń pełnych pomników Buddy. Cudowne świątynie znajdują się w mieście Ayutthaya, gdzie można wybrać się łodzią na wycieczkę. Warto także zobaczyć Park w Sukhotai, po którym można jeździć rowerem. Zwiedzanie starych świątyń potrafi skutecznie skłonić do refleksji i wprowadzić w zadumę niejednego turystę.

Trekking po Chiang Mai
Jeśli lubimy trekking nie możemy przegapić takiej okazji jaką jest trekking po Chiang Mai. Jest to wycieczka przez pola ryżowe, a także dżunglę. Dzięki temu można poznać florę i faunę lasu tropikalnego. Można także odwiedzić wioski, w których mieszkają plemiona górskie. Dużą atrakcją jest spływ tratwą zrobionej z bambusa. Warto skorzystać z tej atrakcji, bo być może nie będziemy mieć już okazji przejść się po dzikiej dżungli i spłynąć taką tratwą.

Pływające markety w DamnoenSaduak
To obligatoryjny punkt zwiedzania. Warto wstać wcześnie rano, by zdążyć przed chmarą turystów. Najlepszą opcją jest wypożyczenie łodzi. Niestety miejsce to już nie jest prawdziwym marketem – jest przygotowane pod turystów, lecz można z grubsza zobaczyć jak kiedyś się handlowało.