single

Malezja - ekskluzywne i dzikie Borneo!

Fascynująca przyroda, dzikie gatunki zwierząt żyjących w gęstych lasach deszczowych, rodzime plemiona z intrygującymi starymi zwyczajami i naturalne piękno krajobrazów. Borneo, największa wyspa Archipelagu Malajskiego oraz Azji przyciąga turystów spragnionych obcowania z naturą w jej najciekawszej, dzikiej formie. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Spotkanie z orangutanami
Borneo jest jednym z dwóch miejsc na ziemi, obok Sumatry, gdzie zagrożone orangutany mogą wciąż być podziwiane w swoim naturalnym środowisku. Niestety liczba orangutanów nieustannie maleje. Powodem jest utrata siedlisk w wyniku powstawania coraz liczniejszych plantacji oleju palmowego. Centrum rehabilitacji orangutanów Sepilok we wschodnim Sabah jest najbardziej popularnym miejscem do obserwacji tych niezwykłych naczelnych. Jednak warto odwiedzić tańsze i mniej zatłoczone ośrodki pomagające orangutanom. Możemy również zaryzykować prawdziwe spotkanie oko w oko z orangutanami w ich środowisku naturalnym, wyruszając w rejs wzdłuż rzeki Kinabatangan.

http://planetescape.pl/oferta/malezja-ekskluzywnie-dzikie-borneo/


Niesamowite lasy deszczowe
Otwarte dla publiczności w 2006 roku Rainforest Discovery Center w Sabah jest światowym, renomowanym centrum edukacji ekologicznej. Turyści mogą w nim poznać niesamowitą gamę roślin, owadów i zwierząt znalezionych w lasach tropikalnych w Borneo. Po zwiedzeniu zadbanego ogrodu botanicznego i centrum edukacyjnego, goście mogą następnie zastosować nową wiedzę, podczas trekkingu na wielu interesujących trasach w pobliżu. Między gęstymi drzewami, co rusz pojawiają się rzadkie ptaki, a nawet wspomniane orangutany. Taka wycieczka może okazać się niezapomnianym przeżyciem.

Małpie spektakle, jadowite węże, wodospady wyrastające pośród bujnej zieleni i ukryte plaże. Trekking w Borneo jest prawdziwą przygodą. Parki narodowe w Sarawaku można w dużej części odkrywać bez zezwolenia lub obowiązkowego przewodnika, podczas gdy inne parki wymagają wynajęcia przewodnika. Kemping jest dostępny w większości miejsc, podobnie jak proste domki noclegowe, które oferują zakwaterowanie podczas wycieczek i zwiedzania okolicy.

Światowej klasy miejsca do nurkowania
Nie wszystkie atrakcje malezyjskiego Borneo znajdują się na lądzie. Sabah szczyci się jednymi z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania. W porównaniu z nurkowaniem w miejscach takich, jak wyspy Perhentian w Malezji, nurkowanie w Borneo z pewnością nie jest tanie. Jednak atrakcje podwodnego świata wynagradzają wszelkie koszty. Podczas podwodnych wycieczek można zetknąć się np. z żółwiami lub rekinami wielorybimi. Nurkowanie w Sipadanie jest tak sławne, że obecnie wydawanych jest tylko 120 pozwoleń dziennie, w trosce o zachowanie delikatnych raf. Jeżeli pragniemy tu ponurkować, powinniśmy zawczasu zatroszczyć się o stosowne pozwolenie.

Kinabatangan River
Kinabatangan to jedna z najdłuższych rzek malezyjskiego Borneo. Wzdłuż rzeki bez problemu znajdziemy zakwaterowanie oraz przewodników, którzy wyruszą razem z nami na spływ łodzią po Kinabatangan. Ciche podpłynięcie łodzią do porośniętych dżunglą brzegów umożliwia zwiedzającym podglądanie bardzo zagrożonych gatunków małp, orangutanów, krokodyli, pytonów, a nawet słoni.

Góra Kinabalu
Mount Kinabalu w Sabah to najwyższa góra Malezji, która jest trzecim najwyższym szczytem w Azji Południowo-Wschodniej i jednym z najwyższych szczytów regionu. Można się na nią wspinać bez sprzętu technicznego! Osiągnięcie szczytu Mount Kinabalu wymaga jedynie wytrzymałości i zaangażowania. Około 40 000 osób rocznie spróbuje wyczerpującej, dwudniowej wspinaczki. Oprócz imponującego szczytu, Park Narodowy Kinabalu ma bogatą florę i faunę. Wystarczy wspomnieć, że występuje tu aż cztery i pół tysiąca gatunków roślin