single

Na urlop do boskiego Buenos Aires?

Buenos Aires to stolica Argentyny i miasto, które wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z legendarnym piłkarzem Diego Maradoną i niezwykle zmysłowym tańcem. Miasto znajduje się w północno-wschodniej części kraju i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Nic w tym jednak dziwnego, biorąc pod uwagę mnogość atrakcji, niepowtarzalny klimat i wspaniałych ludzi. Co warto zobaczyć w Buenos Aires?

Jedyny w swoim rodzaju Pałac Prezydencki

Siedziba prezydenta Argentyny jest jedną z największych atrakcji przede wszystkim ze względu na kolor elewacji. Casa Rosada w dosłownym tłumaczeniu oznacza po prostu "Różowy Dom" i właśnie ten kolor dominuje w całej konstrukcji. To przepiękna budowla wyposażona w charakterystyczne balkony. Z balkonami wiąże się również długa historia, ponieważ to właśnie na nich przemawiali najważniejsi politycy w kraju na przestrzeni lat.

San Telmo i La Boca

San Telmo to najstarsza dzielnica miasta odznaczająca się niezwykle artystycznym klimatem. Podupadłe kamieniczki mimo opłakanego stanu są w pewien sposób wizytówką tego miejsca. Przemierzając wąskie uliczki, będziemy mogli podziwiać wspaniałe murale i nieco mniejsze prace ulicznych artystów. Warto również dodać, że to właśnie w tej dzielnicy znajduje się popularne Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wielu turystów uważa, że to jedna z piękniejszych i najbardziej klimatycznych miejsc w całym Buenos Aires. Kolejną dzielnicą, którą zdecydowanie warto odwiedzić ,jest kolorowa La Boca. To obszar po brzegi wypełniony kolorem. Charakterystycznym elementem są kolorowe elewacje. Historia z kolorowaniem budynków na rozmaite kolory wiąże się z marynarzami, którzy pragnęli wnieść nieco pozytywnej energii w szarość pięknych kamieniczek. Najczęściej jednak farby nie wystarczało na pomalowanie całości i w związku z tym, wiele kamienic wygląda po prostu jak jedna wielka paleta barw. Ten styl spodobał się jednak kolejnym pokoleniom, które ze skromnej tradycji uczynili największą atrakcję tej dzielnicy.

Recoleta

Trudno sobie wyobrazić, aby miejsce pochówku mogło być atrakcją turystyczną, ale tak właśnie jest w przypadku Recolety. Cmentarz znajduje się w jednej z najbogatszych dzielnic Buenos Aires i stanowi jedną z największych atrakcji w okolicy. To właśnie tutaj spoczęło bardzo wielu znanych i szanowanych mieszkańców Argentyny, m.in. Evita Peron - działaczka, polityk i aktorka, która była przez społeczeństwo uwielbiana. Cmentarz w żadnym wypadku nie przypomina tych, z którymi możemy spotkać się w Polsce. W rzeczywistości jest obszarem, na którym znajduje się całe mnóstwo małych mauzoleów o przepięknych kształtach oraz imponujących zdobieniach.

El Ateneo

Prawdziwy miłośnik czytania powinien wiedzieć, że w Buenos Aires znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni na świecie. El Ateneo mieści się w budynku będącym niegdyś teatrem. Przepiękna aranżacja wnętrza oraz mnogość książek robią kolosalne wrażenie. To miejsce, w którym będzie można znaleźć zaciszny kącik i oddać się pasjonującej lekturze. Warto również wspomnieć, że w miejscu, w którym kiedyś znajdowała się scena, obecnie mieści się kawiarnia.