single

Meksyk dla ciekawych: Cozumel

Cozumel to jedna z najpiękniejszych wysp na Morzu Karaibskim, na terenie  której nuda nikomu nie grozi. To miejsce wymarzone dla tych, którzy  chcą spędzić niezapomniany urlop w Meksyku. Jakie atrakcje czekają tu na  gości?

 

 Cozumel jest jedną z największych wysp, jakimi może się pochwalić  Meksyk, a jej wielkim walorem jest bliskość Jukatanu oraz malowniczych  raf koralowych. Wszystko to sprawia, że turystyka ma się tu doskonale, a  różnorodne atrakcje skutecznie przyciągają tu gości z całego świata.  Znane biura podróży promują to miejsce jako raj dla amatorów nurkowania,  dla których miejscowe ośrodki sportów wodnych przygotowały wiele  ciekawych ofert. Nuda nie grozi tu również tym gościom, którzy wolny  czas chcą spędzić na plaży. Miejsc, w których można nacieszyć się  słońcem oraz wodą, jest tu sporo, przy czym do najbardziej popularnych  plaż zaliczają się: Playa San Francisco, Playa Palancar oraz Playa  Escondida. Wakacje na tej wyspie będą też wspaniałą przygodą dla  wszystkich miłośników przyrody. Na Cozumel można się spotkać z wieloma  ciekawymi gatunkami morskich zwierząt, które chronione są w ramach  Narodowego Parku Morskiego. Park ten powstał w 1996 roku, a głównym  celem jego utworzenia stała się konieczność zapewnienia należytej  ochrony okolicznym rafom koralowym. Na terenie tego parku można ujrzeć  wiele ciekawych gatunków zwierząt, w tym również gatunków endemicznych.  Ostronos białonosy, szop karłowaty, koliber, ropucha rybia – oto wybrani  przedstawiciele świata fauny, dzięki którym wyspa Cozumel jest miejscem  tak kuszącym dla miłośników wypoczynku na łonie natury.

 

 A co z tymi turystami, którzy stawiają na atrakcje o bardziej  krajoznawczym charakterze? I im nuda na tej wyspie nie zagrozi. Hitem  tej wyspy jest strefa archeologiczna, na terenie której można zobaczyć  ciekawe pamiątki po żyjących tu niegdyś Majach. W najważniejszym mieście  na tej wyspie, czyli w San Miquel de Cozumel, czeka na gości wiele  ciekawych wystaw. Jedna z nich poświęcona jest wyspie: jej budowie  geologicznej oraz rafom koralowym, dzięki którym stała się ona rajem dla  miłośników podwodnych wypraw. Ciekawą przygodą może się tez okazać  wizyta w miejscowym Muzeum Instrumentów Muzycznych oraz w latarni  morskiej, w której urządzono ciekawą wystawę na temat morskiej nawigacji  oraz działalności piratów. Wszystko to sprawia, że turyści na wyspie  Cozumel mogą spędzić czas w ciekawy sposób – bez względu na to, jakie  formy wypoczynku uznają za najlepsze dla siebie.